Bialscy siatkarze wicemistrzami województwa

1 zdjęcie profilowe

Chłopcy z UKS Serbinów Biała Podlaska pokazali klasę podczas czwartego, a zarazem ostatniego turnieju o Mistrzostwo Województwa Młodzików w Piłce Siatkowej. Podopieczni Joanny i Macieja Sobierajów wywalczyli drugie miejsce.

Rozgrywki odbyły się w ubiegłą sobotę (2 marca) w Świdniku. Zawodnicy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Serbinów” ulegli tylko jednemu zespołowi. Pokonała ich drużyna MKS Avia Świdnik (1:2). Bialscy siatkarze nie dali się jednak ekipom UKS Tempo Chełm (2:1) oraz UKS Międzyrzeca Trójka Międzyrzec Podlaski (2:0). W klasyfikacji czwartego turnieju o mistrzostwo, bialczanie uplasowali się na drugiej pozycji.

Był to ostatni turniej, a co za tym idzie, przyszedł czas na podsumowanie Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Zatriumfował zespół MKS Avia Świdnik. Drugie miejsce na podium zajęli chłopcy z UKS Serbinów Biała Podlaska, natomiast trzecią pozycję wywalczyli zawodnicy z UKS Tempo Chełm. Dekoracji zwycięzców dokonali Krzysztof Iwańczuk, prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie i Piotr Olejarnik, koordynator wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Trzy zwycięskie drużyny otrzymały awans do kolejnego etapu rozgrywek. Siatkarze szykują się teraz na ćwierćfinał mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 22-24 marca w Suwałkach. Wówczas powalczą zespoły z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego.

Bialski zespół tworzą uczniowie klasy sportowej 8a i 7a: Dominik Słowik, Sebastian Jachimski, Kacper Pietruk, Marcel Typa, Oskar Kozłowski, Maciej Jasiński, Hubert Librant, Mikołaj Mazur, Nataniel Jóźwiak, Igor Kulawiec oraz Mateusz Karpiuk.