Bialscy zawodnicy pokazali klasę w podnoszeniu ciężarów

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MTYxNjU4NTktMTM1LTIuanBn,
KS AZS AWF Biała Podlaska reprezentowały cztery osoby – Dominika Sacharuk, Patryk Burda, Marcin Stubiński oraz Maciej Juchimiuk. Ich trenerami są Jarosław Sacharuk oraz Paulina Szyszka.
Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów odbyły się w dniach od 13 do 15 kwietnia w Mroczy. Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 58 kg została Dominika Sacharuk. Poprawiła swój rekord życiowy w rwaniu (70 kg) i podrzucie (89 kg), a tym samym pokonała dwa lata starszą zawodniczkę z Ciechanowa.

To nie jedyny sukces Dominiki. Reprezentantka AZS AWF zajęła także trzecie miejsce w punktacji Sinclaira wśród wszystkich startujących dziewczyn. Bez wątpienia jest to bardzo duże osiągnięcie. Dominika od czterech lat zdobywa tytuły Mistrzyni Polski.

Podczas zawodów sukces odniósł również Patryk Burda, który walczył w kategorii wagowej do 69 kg i zajął piąte miejsce. O medal „otarł się” Maciej Juchimiuk. Zawodnik w najwyższej kategorii wagowej (+105 kg) zdobył czwartą pozycję. Do medalu zabrakło mu zaledwie 1 kg. W kategorii wagowej do 94 kg wystartował Marcin Stubiński, który zajał 13 miejsce.

W punktacji drużynowej KS AZS AWF Biała Podlaska zajął dziewiąte miejsce. Warto wspomnieć, że sklasyfikowanych klubów było 57.