Bialska młodzież dyskutowała z posłami o reformie edukacji

P1180006-2

Spotkanie i rozmowa z politykami była możliwa dzięki projektowi społecznemu EduReformowalni, organizowanemu przez stowarzyszenie Youth Human Impact. Przedsięwzięcie miało na celu poznanie nowej reformy oraz nawiązanie dialogu pomiędzy politykami różnych partii a polską młodzieżą.

Youth Human Impact to stowarzyszenie, które od trzech lat zajmuje się organizacją projektów społecznych rozwijających postawy obywatelskie młodzieży. Jego celem jest integracja ludzi w różnym wieku.

Przedsięwzięcie, w którym wzięła udział również „nasza” młodzież został podzielony na trzy etapy. Pierwszym z nich były warsztaty z wystąpień publicznych z Zuzanną Mazurek, członkiem i rzecznikiem prasowy, Coach Federation (ICF). Odbyło się również spotkanie z Maciejem Gutkowskim, członkiem Studencko – Doktoranckiego Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego UKSW. Była to okazja do nabycia praktycznych umiejętności prowadzenia rozmów z politykami i przeprowadzania debat oksfordzkich.

Drugim etapem projektu było wykorzystanie zdobytej wiedzy i przeprowadzenie debat w szkołach i zaangażowaniu polityków, nauczycieli i uczniów do rozmów o edukacji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się debata: „Prace domowe nie wnoszą nic do rozwoju uczniów”, „Studia – jedyna droga do sukcesu”, czy „Szkoła przygotowuje dzieci do życia w świecie, który nie istnieje”. Debaty odbywały się w Białej Podlaskiej, Białymstoku, Warszawie, Gdańsku i Łomazy.

Trzeci etap przedsięwzięcia był szansą na spotkanie się i dyskusją z politykami na temat systemu edukacji w Polsce. W minioną sobotę (9 czerwca) w stolicy odbyła się debata Nowa reforma – przełom w edukacji Polaków”, w której uczestniczyli Europoseł Julia Pitera (PO), Poseł Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna) i Jerzy Kotlęga (SLD). Z kolei o „Przedsiębiorczości w polskiej szkole” mówili Poseł Elżbieta Stępień (.Nowoczesna) i Jerzy Kotlęga (SLD).Uczniowie mogli także spotkać się z Poseł Kingą Gajewską (PO), z którą rozmawiali na temat kierunku, w którym zmierza polska edukacja.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *