Bialska szkoła zrealizowała projekt podnoszący kwalifikacje zawodowe

brzeska2
fot. nadesłane

Uczniowie z „Brzeskiej” mieli możliwość nabycia nowych kwalifikacji, a także uczestniczenia w stażach i praktykach zawodowych.

Na akademii z okazji pożegnania klas maturalnych w Zespole Szkół Zawodowych nr. 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie realizacji projektu “Fachowcy z Brzeskiej”. Efekty rocznych działań zostały przedstawione przez Annę Sawczuk – koordynatorkę projektu. Wsparciem objęto ponad 180 uczniów, 60 z nich wzięło udział w stażach i praktykach zawodowych. Od września rozpoczęto realizację dodatkowych zajęć specjalistycznych zawodowych oraz zajęć z języka angielskiego. Uczniowie mięli także możliwość przystąpienia do egzaminów zewnętrznych i uzyskania nowych kwalifikacji zawodowych. 18 uczniów zdobyło uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych, kolejnych 18 zdało egzamin spawacza.

Do udziału w projekcie wybrano 27 nauczycieli, którzy mogli uczestniczyć w stażach zawodowych oraz w szkoleniach. Dodatkowo dwóch nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej.

Do chwili obecnej na sprzęt i wyposażenie 20 pracowni zawodowych oraz na pomoce dydaktyczne i materiały eksploatacyjne wydano kwotę ok. 1580000zł.

Podczas akademii 60 uczniom dyrektor szkoły Ryszard Dołęga i asystent w projekcie Małgorzata Twarowska-Przygoda wręczyli zaświadczenia udziału w projekcie “Fachowcy z Brzeskiej!”. Ponadto 11 uczniom zostały wręczone książeczki spawacza metodą MAG.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *