Bialski kościół wypełni muzyka. Zagrają wirtuozi organów i trąbki

Bialski kościół wypełni muzyka. Zagrają wirtuozi organów i trąbki 16

W najbliższą niedzielę odbędzie się drugi z trzech koncertów zaplanowanych w ramach I Bialskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Ostatnio mieszkańcy Białej Podlaskiej mieli okazję podziwiać m.in. występ duetu akordeonowego.

W niedzielę (9 czerwca) o godzinie 19.30 w kościele pw. św. Antoniego w Białej Podlaskiej pojawi się dwóch znakomitych artystów. Jednym z nich będzie Mateusz Rzewuski z Warszawy, który zagra na organach. Muzyk na co dzień prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich i koncertował w ramach międzynarodowych festiwali nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Mając 20 lat został finalistą Międzynarodowego Konkursu Organowego im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumii, a w 2013 roku zainicjował Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie, którego jest dyrektorem artystycznym. Obecnie artysta uczy się w Conservatoire à Rayonnement Régional w Paryżu, gdzie studiuje organy oraz improwizację w klasie solistycznej prof. Christophe Mantoux’a.

Tego dnia będzie można usłyszeć także wykonania Tomasza Ślusarczyka z Krakowa, który zagra na trąbce. Od 1991 roku był on związany z orkiestrami Capellą Cracoviensis i Radiową Orkiestrą Symfoniczną, z którymi nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji.  Muzyk współpracuje też z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą: Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Opery i Filharmonii w Białymstoku, Warszawską Operą Kameralną, a także z Orkiestrą XVIII Wieku w Amsterdamie. Tomasz Ślusarczyk na swoim koncie ma koncerty jako solista i kameralista na festiwalach w Rosji, Irlandii, Niemczech, na Ukrainie, w Korei i Wielkiej Brytanii. Artysta realizuje się także w badaniach źródeł muzyki cerkiewnej na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Często pełni rolę jurora na krajowych i zagranicznych konkursach.

Bialski kościół wypełni muzyka. Zagrają wirtuozi organów i trąbki 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *