Bialski policjant zasłużony dla zdrowia narodu

Bialski policjant zasłużony dla zdrowia narodu 15

W ubiegłą sobotę (29 sierpnia) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie asp. szt. Janusz Prokopiuk uhonorowany został ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

– To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji.

Asp. szt. Janusz Prokopiuk z Wydziału Ruchu Drogowego w policji służy od 30 lat. Jak sam twierdzi „krew oddaje z chęci niesienia pomocy innym ludziom dodając, że wiele lat temu sam uczestniczył w wypadku drogowym. Wówczas to on potrzebował krwi. Tym bardziej teraz wie jak ważny i drogocenny jest to dar”.

Funkcjonariusz oddał już 40 litrów krwi. W minionych latach trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi –III, II i I stopnia.

Bialski policjant zasłużony dla zdrowia narodu 16

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Dużo jest ludzi z naszego miasta i powiatu co oddali ponad 50 litrów krwi. Napiszcie też o nich. Informacje można uzyskać w punkcie krwiodawstwa w szpitalu w Białej Podlaskiej.