Bialski szpital otrzyma 600 tys. zł

Bialski szpital otrzyma 600 tys. zł 15

Do szpitali z województwa lubelskiego trafi 2,4 mln złotych na leczenie zaćmy oraz 5 mln złotych na operacje wymiany stawu kolanowego i biodrowego. Na liście placówek znalazł się także bialski szpital.

Lubelski Oddział NFZ przeznaczył dodatkowe środki na operacje usunięcia zaćmy i wszczepiania endoprotez. Wśród lubelskich placówek znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, który otrzyma prawie 400 tysięcy złotych na zabiegi zaćmy oraz ponad 200 tysięcy złotych na zabiegi endoprotez, co daje łączną kwotę 600 tysięcy złotych.

– Aktualnie w bialskim szpitalu czas oczekiwania na zabiegi endoprotez wynosi w zależności od stanu pacjenta – stan pilny około 20 dni, zaś stan stabilny – pół roku. Jest to krótki czas oczekiwania w porównaniu do innych placówek. Otrzymane środki finansowe mają dodatkowo skrócić kolejki na wyżej wymienione zabiegi – wyjaśnia Magdalena Us, rzecznik prasowy szpitala.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej wyszedł także z inicjatywą organizacji „Białych Niedziel Ortopedycznych”. W miejscowościach powiatu bialskiego w wyznaczone dni, pacjenci będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i kwalifikacji do zabiegów endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego.

Szczegółowe informacje na ten temat będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej www.szpitalbp.pl

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Choćby i 6 milionów ten szpital dostał to i tak gowno tam będą robić, i odsyłać z byle przypadkiem do Białegostoku , Lublina czy Warszawy.

  2. Szpital jest super, jest doinwestowany i naprawdę wizualnie rzadko który mu dorówna. Jednak pod względem mafijnej kadry ordynatorów i ich sługusów, nic nie wart, chyba że ma ktoś kogoś, bądź ma ktoś coś 🙂 Coraz więcej osób jeśli ma tylko możliwość i pieniądze to zamiast użerać się z nimi woli skorzystać z usług profesjonalistów.