Bialski ZUS w sobotę otwarty dla lekarzy

Bialski ZUS w sobotę otwarty dla lekarzy 16

Już od grudnia lekarze będą mogli wystawiać wyłącznie elektroniczne zwolnienia. Z myślą o medykach Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje dzień otwarty, by mogli zapoznać się z nowymi zasadami.

Dzień otwarty odbędzie się już w sobotę (7 lipca) w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Białej Podlaskiej. Konsultacje potrwają od godziny 9 do 14. – To okazja do wystawienia testowego elektronicznego zwolnienia przy wsparciu naszych pracowników. Chętnym pomożemy również w pobraniu certyfikatu ZUS, czyli bezpłatnego elektronicznego podpisu przeznaczonego dla lekarzy. Będzie można podpisywać nim e-zwolnienia, a także e-recepty i elektroniczną dokumentację medyczną – podkreśla Rafał Stanek z Oddziału ZUS w Lublinie.

Należy pamiętać, by na konsultacje zabrać dowód tożsamości, a jeśli lekarz będzie chciał otrzymać certyfikatu ZUS, potrzebny będzie również pendrive. – Bezpośredni kontakt z urzędnikiem, który wyjaśnia zasady działania e-zwolnień, jest dla lekarza bardzo pożyteczny, ponieważ w każdym momencie można zadać dodatkowe pytania, wyjaśnić swoje wątpliwości – mówi internista i kardiolog prof. Wojciech Sodolski, który wziął udział w poprzedniej „sobocie dla lekarzy” w ZUS.

W województwie lubelskim jest 5,8 tys. lekarzy, a co piąty z nich nie zarejestrował się jeszcze w systemie służącym do wystawiania elektronicznych zaświadczeń.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *