Bialskie stowarzyszenie jedyne takie w regionie

Bialskie stowarzyszenie jedyne takie w regionie 16

Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Biała Podlaska to jedyna taka organizacja na terenie województwa. Zostało uhonorowane nagrodą.

Pod koniec września Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego jako współorganizator wydarzenia pod nazwą: Konwent – „Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z Samorządem Terytorialnym” i „Lubelskie Forum Inicjatyw Pozarządowych 2020” w ramach promowania działalności trzeciego sektora; osób, instytucji i organizacji wspierających działalność NGO z terenu województwa lubelskiego postanowiła uhonorować najbardziej zasłużonych w 2019 roku.

Laureatów wyłoniono w pięciu kategoriach. W kategorii czwartej pt. „Organizacja pozarządowa promująca trzeci sektor i województwo lubelskie 2019” nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Biała Podlaska.

– Jest to jedyne Stowarzyszeniem na Lubelszczyźnie, którego działalność dotyczy gimnastyki artystycznej. Zawodniczki te reprezentują Lubelszczyznę i Stowarzyszenie na wielu prestiżowych Turniejach w Polsce i za granicą – informuje Kinga Franczuk, prezes stowarzyszenia.

Podpieczni na co dzień biorą udział w lokalnych imprezach, biegach, koncertach. Można było ich oglądać na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach, między innymi na Carramba Cup w Katowicach, Sosnowiec Summer Cup w Sosnowcu, Brawo Summer Cup w Białymstoku, Żoliborz Gold Cup w Warszawie, Carramba Summer Cup w Katowicach, X Ogólnopolskim Turnieju w Gimnastyce Artystycznej o „Złotą Maczugę” w Katowicach, VII Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej „Warszawska Jesień” czy też na Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Mołodieczno na Białorusi.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *