Bialskie szkoły wysoko w rankingu

Bialskie szkoły wysoko w rankingu 16

Co roku portal Perspektywy.pl wybiera najlepsze szkoły w Polsce. Licea i technika w naszym regionie wypadły bardzo dobrze w skali kraju.

Liceum i technikum jest ważnym etapem dojrzałości dla polskich uczniów. To tam muszą otrzymać wiedzę, która otworzy ich na dalsze etapy życia i zachęci do dalszego zdobywania umiejętności. Ranking udostępniony przez Perspektywy.pl obrazuje, że nauczanie w Białej Podlaskiej i okolicach wypada zadowalająco na tle całej Polski.

Ranking został oparty o następujące kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Ostatnie kryterium dotyczy rankingu technikum.

Na pierwszym miejscu w mieście, a 199 w kraju uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego. Przez co otrzymało tytuł „złotej szkoły”. Kolejne w rankingu jest Katolickie LO im. Cypriana Norwida. Znalazło się na 303 miejscu. To miejsce też zostało nagrodzone nie mniej zaszczytnym tytułem „srebrnej szkoły”. Trzeba także podkreślić, że w 2017 roku zajęło ono miejsce 495. Czyli awansowało o prawie 200 pozycji. II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater także awansowało w rankingu z 490 miejsca na 442. Zajmuje trzecie miejsce w Białej Podlaskiej. Szkoła z Międzyrzeca Podlaskiego a dokładnie Liceum ogólnokształcące im. gen. Wł. Sikorskiego zdobyła miejsce 664. Ranking liceów zamyka IV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Białej Podlaskiej na miejscu 755. Trzeba podkreślić, że bialski „Staszic” znalazł się pierwszy raz w takim rankingu.

Szkoły techniczne nie były gorsze, a udowodniło to Technikum w ZS im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim, które załapało się do pierwszej setki. Zajęło 83 miejsce i również otrzymało tytuł „złotej szkoły”. Na 416 miejscu jest Technikum nr 1 w ZSZ nr 1 im. KEN – bialski „Ekonomik”. Technikum ZS Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim w klasyfikacji znajduje się poza 500 miejscem.

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Kraszewski wysoko w rankingu? Co z tego, skoro do szkoły są wpuszczani wszyscy, a to nie jest dobra polityka. Proszę spojrzeć na NAJLEPSZE SZKOŁY W KRAJU.
  Przypomnę tylko prawo fizyczne, które doskonale oddaje to co dzieje się jeśli zaczniemy przyjmować każdego do „najlepszej” szkoły w mieście.
  – Masa ciśnie w dół. Zaobserwowany przeze mnie spadek jakości nauki to efekt przyjmowania każdego, rozleniwienia nauczycieli(choć nie wszystkich) i brak podziału na grupy poziomujące – np. języka angielskiego.
  Pozdrawiam
  absolwent

 2. Ciekawe osiągnięcia Staszica. 755 m-ce w kraju…46 na 50 w województwie lubelskim. Przed nimi takie tuzy jak Komarówka Podlaska… W ubiegłym roku 50 m-ce na 50 w województwie i dorobek 30.68 dawałby teraz 847/1000(w ubiegłym roku klasyfikacja obejmowała 500 LO). A były dyrektor Romanowski będzie podnosić poziom bialskiej edukacji…..

  1. To nie dyrektor będzie podnosił poziom bialskiej oświaty,a nauczyciele,rodzice współpracujący ze szkołami.I Odnowiciele polskiej oświaty.