Bibliotekarze spotkali się online

Bibliotekarze spotkali się online 16

Odbyło się pierwsze spotkanie online w ramach projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej.

„Profesjonalizm-Nowoczesność-Rozwój” to projekt szkoleniowy, adresowany do bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych miasta Biała Podlaska i powiatu ziemskiego, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Celem projektu jest doskonalenie i nabywanie nowych umiejętności w pracy w systemie bibliotecznym Mateusz, podnoszenie kwalifikacji zawodowych w zakresie znajomości współczesnej literatury polskiej, a także zdobycie nowych kompetencji dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii ­w pracy z czytelnikiem i promocji bibliotek.

Współorganizatorzy: Urząd Miasta Biała Podlaska i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej uroczystej inauguracji projektu dokonał prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, dr Paweł Borek. Następnie w imieniu współorganizatora Mariusza Filipiuka, starosty bialskiego, głos zabrała dr Barbara Kociubińska-Koza, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.
Instruktorzy MBP dokonali podsumowania działalności bibliotek w 2019 r. oraz przedstawili funkcjonowanie placówek bibliotecznych w powiecie ziemskim a także w Białej Podlaskiej w roku 2020, w czasie epidemii.

Projekt „Profesjonalizm-Nowoczesność-Rozwój” jest pierwszym projektem realizowanym online przez MBP w Białej Podlaskiej.

Bibliotekarze spotkali się online 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *