Biegnij i maszeruj śladami Tatarów

Biegnij i maszeruj śladami Tatarów 16
fot. materiał prasowy organizatora

Celem wydarzenia jest promocja walorów turystycznych, a przede wszystkim sportu i historii Tatarów zamieszkujących niegdyś nasz region. Uczestnicy pobiegną „Tatarskim Crossem” już niebawem.

Ostatniego dnia miesiąca (29 lutego) o godzinie 8 w Studziance odbędą się zawody biegowe oraz marsz nordic walking „Tatarska Dycha”. O tej samej godzinie wystartuje również bieg „Ultra Tatar” na 50 kilometrów.

Trasa biegu nie posiada atestu. Przebiega przez drogi polne oraz las, wokół cmentarza oraz Muzeum Wsi Podlaskiej. Start i metę zlokalizowano przy szkole podstawowej w Studziance. Jest to miejsce szczególne, gdyż do 1915 roku znajdował się tam meczet. Ponadto uczestnicy Ultra Tatara przebiegną przez miejscowości gdzie zamieszkiwali Tatarzy – Koszoły, Ortel Królewski, Janówkę i Wólkę Kościeniewicką.

Marsz nordic walking podzielony będzie na kategorię kobiet i mężczyzn oraz kategorie wiekowe.
– Bieg jest drugim etapem interesującego cyklu zawodów pt. Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020. Jest to rywalizacja biegaczy oraz zawodników nordic walkingu po terenach leśnych i polnych, która potrwa do 14 listopada 2020 – pisze organizator.

Organizatorem imprezy jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega.

Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu, należy ukończyć po jednym biegu lub marszu nordic walking na każdym z pięciu dystansów (5 km, 10 km, 15 km, 21,097 km i maratonu) rozgrywanych w ramach poszczególnych imprez biegowych wchodzących w skład TCGP Studzianka 2020. Zawodnik sam wybiera, w jakiej kolejności i kiedy pobiegnie dany dystans.

Szczegółowe informacje telefonicznie można uzyskać pod numerem 501 266 672 lub na stronie internetowej Studzianki oraz Time2go.

Biegnij i maszeruj śladami Tatarów 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *