Bluesowe Mikołajki niebawem

Bluesowe Mikołajki niebawem 16

Bialskie Mikołajki Bluesowe na stałe zagościły w kalendarzu imprez. W tym roku podczas wydarzenia zaprezentuje się Marta Piskorczyk z zespołem. Bilety już w sprzedaży.

W środę (5 grudnia) odbędą się kolejne Bialskie Mikołajki Bluesowe. Jak co roku organizatorami są Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Verona Cefe. Koncert rozpocznie się w Veronie w Białej Podlaskiej o godzinie 20.30. Na scenie pojawi się Magda Piskorczyk, jedna z najlepszych polskich wokalistek bluesowych. Akompaniować będzie jej zespół.

Bilety są już dostępne. Za kwotę 60 złotych można nabyć je w pizzerii Roma przy ul. Brzeskiej 1 w Białej Podlaskiej. Miejsce można zarezerwować pod numerem telefonu 83 344 44 20 tylko po uprzednim zakupieniu biletu.

Magda Piskorczyk jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis.  Siedmiokrotnie wybieraną Wokalistką Roku  przez czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Wokalistka  śpiewa dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem. Jest  multiinstrumentalistką  grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje. Regularnie koncertuje ze swym zespołem. Była gościem wielu festiwali międzynarodowych,  m.in. w Niemczech, Skandynawii, Luksemburgu, Anglii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie.

W 2008 roku gwiazdę Magdy Piskorczyk, jako jedną z trzech pierwszych, odsłonięto w Alei Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie. W 2009 roku została zaproszona do międzynarodowego zespołu Konoba, wykonującego tradycyjną muzykę Afryki Zachodniej. Artystka występowała z wielce uznanymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, Michałem Urbaniakiem, Organkiem, Gregiem Szłapczyńskim, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Slidin’ Slimem, Billy Gibsonem, Ritą Engedalen, Seckou Keitą czy grupą Engerling.

Bluesowe Mikołajki niebawem 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *