Bo liczy się pomysł i jego poparcie

Bo liczy się pomysł i jego poparcie 16

Już od poniedziałku będzie można składać projekty w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku miasto przeznaczy na ten cel o wiele więcej pieniędzy.

„BO tak!” to nic innego jak Budżet Obywatelski Białej Podlaskiej. Umożliwia on bialczanom współdecydowanie o części budżetu miasta. Do tej pory do dyspozycji mieszkańców Białej Podlaskiej był dokładnie 1 mln zł. Teraz miasto postanowiło zwiększyć tę kwotę. Tym razem na pomysły społeczności z miejskiej kasy pójdzie 1,5 mln zł.

Od poniedziałku (7 maja) będzie można zgłaszać swoje propozycje. W ramach budżetu obywatelskiego mogą powstać m.in. place zabaw, ścieżki edukacyjne, mała architektura czy zieleń, tereny sportowe i rekreacyjne, a także ścieżki rowerowe. Można zgłosić również projekt dotyczący oświetlenia czy bezpieczeństwa ruchu pieszego i drogowego oraz remontu i modernizacji np. ulicy.

Najciekawsze pomysły będą mogły zostać zrealizowane w przyszłym roku. Należy pamiętać o tym, że aby projekt mógł trafić do oceny formalnej, musi go poprzeć swoimi głosami co najmniej 30 mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE: Strona internetowa Budżetu Obywatelskiego

Termin składania propozycji mija 8 czerwca.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *