Bolesna porażka Podlasia przed własną publicznością

DSC_0658
Piłkarze MKS Podlasie Biała Podlaska nie sprawili swoim sympatykom prezentu na święta wielkiej nocy i przegrali pierwsze ligowe spotkanie w rundzie wiosennej.

Dla obydwu ekip sobotnie spotkanie miało spore znaczenie w walce o utrzymanie w III lidze. Podlasie i Unia przed 21. kolejką miały po 16 punktów i lokowały się na 13. i 14. miejscu w lidze – tj. tuż nad strefą spadkową. Przegrany sobotniej konfrontacji musiał się liczyć z tym, iż bezpośredni konkurent w walce o utrzymanie odskoczy na 3 punkty.

Dla drużyny z Białej Podlaskiej był to pierwszy mecz w rundzie wiosennej, albowiem z powodu złego stanu boiska nie dane im było zmierzyć się we wcześniejszych 3 zaplanowanych spotkaniach ligowych. Podopieczni Miłosza Storto od razu ruszyli na rywala, gdyż już w drugiej minucie niecelnie uderzał Buzun, a chwilę potem strzał Wojczuka sparował bramkarz gości.

Wraz z kolejnymi minutami to tarnowianie zaczęli dochodzić do głosu.
W 26. minucie spotkania miał miejsce rzut wolny w niebezpiecznej odległości od bramki gospodarzy. Wszystkim na stadionie wydawało się, iż strzał Dawida Sojdy z łatwością chwyci bramkarz Podlasia. Stało się jednak inaczej i piłka odbita od zroszonej deszczem murawy, nabrała poślizgu, kompletnie zaskakując golkipera gospodarzy.

Bialczanie próbowali jak najszybciej wyrównać, jednak strzały Wojczuka i Grajka były niecelne. Padający deszcz coraz bardziej przeszkadzał piłkarzom obydwu ekip, które do gwizka kończącego pierwszą połowę nie były w stanie zmienić wyniku spotkania.

Po zmianie stron po dobrej centrze Kocoła nieskutecznie uderzał głową Buzun. W 56. minucie goście przeprowadzili szybką akcję lewym skrzydłem, piłka trafiła do Kacpra Nytko, który strzałem po ziemi w krótki róg zdobył drugą bramkę dla swego zespołu. Trener Podlasia próbował coś zmienić wprowadzając rezerwowych, jednak gospodarze nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola.

Goście nie ograniczali się tylko do obrony rezultatu i w 76. minucie prowadzili już 3:0. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Artura Białego, który mocnym uderzeniem ze skraju pola karnego nie pozostawił złudzeń, która drużyna zdobędzie w tym meczu 3 punkty.
Pomimo niekorzystnego rezultatu, gospodarze cały czas próbowali zdobyć bramkę. Ich wysiłki przyniosły skutek w 82. minucie, kiedy wprowadzony niewiele wcześniej na boisko Damian Leśninak skutecznie wykończył akcję swojego zespołu. Tego dnia gospodarze nie byli jednak w stanie zrobić nic więcej i ostatecznie przegrali z Unią Tarnów 1 do 3.
Porażka bardzo skomplikowała sytuację podlaskiej drużyny. MKS zajmuje 15 miejsce i aby myśleć realnie o pozostaniu w lidze musi w następnej kolejce pokonać outsidera ligi – JKS 1909 Jarosław.

Podlasie Biała Podlaska – ZKS Unia Tarnów 1:3 (0:1) Leśniak 83’ – Sojda 26’, Nytko 54’, Biały 76’
MKS Podlasie: Gugeszaszwili – Renkowski, Maciak, Konaszewski, Pajnowski – Kosieradzki (57′ Zabielski), Grajek (85′ Iwańczuk), Andrzejuk (80′ Nieścieruk), Buzun (65′ Dmitruk), Kocoł (77′ Leśniak) – Wojczuk
Unia Tarnów: Banek – Więcek, Bartkowski, Węgrzyn – Hebda (Ściślak 72), Tyl – Sojda (Wardzała 80), Nytko (Łazarz 88), Zawrzykraj, Biały (Wierzchowiec 90) – Lubera  (Popiela 63).
Żółte kartki: Andrzejuk, Wojczuk, Zabielski (Podlasie) – Hebda (Unia)
Sędziowali: Łukasz Szczołko (główny) Robert Brzozowski i Kamil Szczołko z Lublina