Budowa trwa. W miejsce fabryki mebli powstanie centrum handlowe

DSC_0489

Prace przy budowie galerii handlowej Karuzela trwają. W obiekcie o powierzchni 14 tys. mkw znajdzie się około 60 sklepów, restauracje i strefa odpoczynku. Według zapowiedzi zostanie tam zatrudnionych pół tysiąca osób. Oprócz tego w planie jest utworzenie parkingu na 930 aut i sklep Agata Meble.

Wczoraj (20 września) odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę centrum handlowego, które powstanie w okolicy ulic Łomaskiej i Sportowej, tuż przy Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej. W miejscu, gdzie trwają prace nad stworzeniem nowego obiektu, kiedyś funkcjonowała Bialska Fabryka Mebli.

– Chodzi nam o rozwój, pokazanie czegoś nowego. Dla nas bardzo ważne jest tworzenie takich projektów, które stawiają wysoko poprzeczkę. Oznacza to, że jeżeli w przyszłości w Białej Podlaskiej pojawi się kolejny obiekt handlowy, to będzie musiał zaoferować jeszcze wyższy standard. Uważamy, że to jest motor postępu cywilizacyjnego – mówi Grzegorz Pękalski, prezes spółki Karuzela. – Rynek handlowy zmienia się, zwłaszcza jeżeli chodzi o transfer części zakupów do internetu. „Straszą” nas tym od jakiegoś czasu, ale póki co nie ma bezpośredniego wpływu na tradycyjny handel. Zaczęliśmy traktować centra handlowe nie tylko jako miejsce do robienia zakupów, ale przede wszystkim jako miejsce spotkań.

Generalnym wykonawcą robót jest Unibep SA z Bielska Podlaskiego.  – Spółka Karuzela wykazała duży stopień zaufania do firmy Unibep powierzając jej realizację swojego sztandarowego obiektu. Wydaje mi się, że nie ma nic gorszego niż zawieść zaufanie swojego partnera. Będziemy robić wszystko, żeby to zaufanie podtrzymać, wybudować obiekt w terminie i w najlepszej jakości – zapewnia Jan Piotrowski, Członek Zarządu Unibep SA.

Koszty realizacji pierwszego etapu przedsięwzięcia opiewają na 100 mln zł, natomiast całość wiąże się z zainwestowaniem 170 mln zł. Prace nad budową obiektu mają zakończyć się w czwartym kwartale przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE: Karuzela się rozkręca. Kiedy pójdziemy na zakupy?

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 20

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. czarny jest potrzebny bo to gwarantuje przychylność władz no co ty wczoraj się urodziłeś ?

 1. ludzie opamiętajcie się, trzeba pomyśleć o większej ilości miejsc pracy bo żeby wydawać pieniądze w centrum handlowym gdzieś człowiek musi je zarobić. Może warto pomyśleć o jakiejś fabryce lub zakładzie pracy a nie kolejnym centrum.

 2. Komedia… Żeby to budowano jakąś szkołę, szpital, kościół, duży zakład pracy (fabryka, wytwórnia itp), ale taka uroczystość z powodu budowy kolejnej galerii handlowej której celem jest jedynie dojenie naszych portfeli przez różne koncerny.

 3. Powinni brać pieniądze za parking od ruskich i od LBI !!!! Bo znowu przez nich nie będzie miejsca na postawienie samochodu tak jak jest przy Urzędzie Miasta, pod Rywalem albo po drugiej stronie Rywala !!!!

 4. Prezydent Stefaniuk jest ZA czy przeciw sklepom wielko powierzchniowym? Bo za jego kadencji powstało kilka nowych i szykuje się mega galeria, to jak jest?

 5. arrow
  Za rok otwarcie być może tak, ale będzie nie 60 sklepów, a 45 – mieszkańców wprowadza się w błąd. Wszystko widać na planie galerii umieszczonym na stronie radiobiper.info

  Etap I:
  1) Galeria 40 sklepów: House, SinSay, Reserved, Martes Sport, Intermarche, Grycan, Śwoat Książki, CROPP, C&A, apteka, Home&You, MediaExpert, Pepco, CCC, Rossmann, chyba na planie pojawił się też Smyk (słaba jakość zdjęcia)
  2) Budynek Agata Meble
  3) BricoMarche – najprawdopodobniej, bo skrót na planie to BM
  4) Park Handlowy 5 lokali: Fitness, sklep chiński, Kik, Komfort, JYSK

  II Etap? Najprawdopodobniej rozbudowa galerii o te kolejne 15 sklepów, ale kiedy to nastąpi?

  Podsumowując, dostajemy to co było. Inwestorzy zapewniają nas, że pojawią się sklepy do tej pory niedostępne, a jasno widać jaka jest lista najemców póki co (odsyłam do grafiki w artykule radiobiper.info)

  Niestety, ale chyba nie doczekamy się czegoś, co chociaż w połowie mogłoby przypominać galerię Siedlecką. „Pierwsze pełnowymiarowe centrum handlowe w Białej Podlaskiej…” – proszę o uzasadnienie. Zwykły blaszak tylko z ładniejszą elewacją niż Epi.

 6. Chwalą się, że to ich największa karuzela, a to będzie dokładnie to samo, co we Wrześni. Zwyczajnie nas oszukują!!! W przyszłości łaskawie wybudują obok park handlowy. Biała Podlaska nigdy nie będzie miała czegoś podobnego do Galerii Siedlce. Przecież to wschód, my jesteśmy gorsi.

 7. no tak zamiast miejsc pracy beda robić obozy pracy, wszystkie niedziele wolne maja byc od pracy i fabryki samochodow robic. kto bedzie w tych galeriach kupowal ? pralnia pieniedzy tylko