Budują kaplicę, wylali już fundamenty

Mieszkańcy Rakowisk  wspólnymi siłami pomagają przy budowie kaplicy w tej miejscowości. Na placu nowej parafii pw. św. Ojca Pio dużo się dzieje. W ostatnich dniach został wylany już fundament pod budowę tymczasowej świątyni. 

Jesienią rozpoczęła się budowa fundamentów pod nowy kościół. Prace związane z wylewaniem ław fundamentowych są na ukończeniu. Jeśli zima nie będzie sroga rozpoczną się prace budowy ścian. W tej chwili zlecono przeprojektowanie budowy. W pierwotnym planie chciano budować ze ścian stalowych ale zmieniono koncepcję na cegły. Jeśli tylko pogoda pozwoli już w maju wierni będą mogli korzystać z nowej świątyni.

We wrześniu oks. biskup Kazimierz Gurda utworzył nową parafię w Rakowiskach i powołał na jej proboszcza ks. Wojciecha Majewskiego. Nowa  parafia wyznacza droga E30. Tworzą ją miejscowości: Rakowiska, Cicibór Mały, Cicibór Duży, Terebela oraz zabudowania przy ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej, na odcinku od obwodnicy w stronę nowego kościoła.

Tuż po poświeceniu powstał namiot gdzie odprawiane są nabożeństwa. Zainteresowanie wiernych było tak duże, że proboszcz zdecydował się na dostawienie kolejnego namiotu by zmieścić wiernych podczas mszy św.

Msze św. w parafii odbywają sie codziennie o 18, zaś w niedzielę o 11.

Budowa kaplicy jest dużo kosztuje, osoby zainteresowane mogą wpłacać datki na konto: 32 8025 0007 0055 7979 2000 0010.

Udostępnij!

Komentarze: 13

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Najpierw kaplica jak na Pokoju a później „kościół” z wyżebranej ziemi od gminy i tak się piele w tym śmiesznym kraju ! Czy ten „naród” wreszcie ZMĄDRZEJE ?!?!?!?!

  2. Hahaa ale patologia co mieszkancy maja dawac hajs ?.? Chodzi po koledzie na tace zbierają i oni ku…. pieniedzy nie maja ? Dla mnie to jest chore , Polskie Obyczaje haha

  3. ile lewaku dales na tacę czy księdzu po kolędzie? nie Twoje pieniądze ani miasta więc patologio nie interesuj sie tym tylko swoim chlaniem cpaniem itp Europejskimi obyczajami ,nie podoba sie Polska i jej obyczaje to won na zmywak do Angli lub podcierac tylki Niemcom

    1. A co że nie dał na tace i po kolędzie to już patologia?! Brawo pobożny katoliku.. U kogoś drzazgę a u siebie belki nie widzisz.Jeżeli odłączą finansowanie kościołów w Polsce od funduszy państwowych to wtedy będzie mógł twierdzić,że nie jego pieniądze.Teraz nie możesz..Też uważam,że jest wystarczająco kościołów w Białej i okolicach.

  4. dobrze że się buduje Kościół, tylko że szkoda, że nie tradycyjny. Poza tym nowa współczesna „msza” to nie to samo co Msza Święta Wszechczasów (łacińska, ksiądz zwrócony do P. Boga a nie do ludzi), I najważniejsze…… niestety jest to w łączności z fałszywym Papieżem Franciszkiem 🙁

  5. Ot i prawdziwy „katolik’ się odezwał. Budują za kasę, takich buraków jak Ty. Ps. nie jestem i nie chodzę dla pokazówki. To oddzielny komentarz. Tamtego nie pisałem.

  6. Już teraz trzeba myśleć jak kiedyś w przyszłości, kedy mniej ludzi będzie uczęszczało na msze, tę kaplicę zagospodarować. Może w projekcie od razu przewidzieć tory do kręgli, lub instalację do sztucznego lodowiska? Może grubsze ściany zbudować i na chłodnię da się przerobić? Zaplecze gastronomiczne i salę weselną może?

  7. nikt nikogo na siłę nie ciągnie na mszę w niedzielę do namiotu a gdzie przychodzi bardzo dużo parafian.To tylko dzięki bardzo dobrej komunikacji z nowym proboszczem możemy coś wspólnie wybudować.Proszę tylko te osoby które nie pomagają niech nie przeszkadzają nam w budowie.