Butle z gazem były przepełnione. Nastąpił wybuch

Butle z gazem były przepełnione. Nastąpił wybuch 16

Siedem zastępów straży pożarnej wyjechało do zgłoszenia. Palił się dom. Ranny został mężczyzna przebywający w tym budynku. Przyczyną był najprawdopodobniej wybuch butli z gazem propan butan.

To nie był łatwy dzień dla strażaków. Wczoraj (17 stycznia) o godzinie 18.16 otrzymali zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Michalków (gm. Terespol). Na miejscu pożaru siedem zastępów straży pożarnej gasiło ogień.

Butle z gazem były przepełnione. Nastąpił wybuch 17

Przyczyną pożaru był wybuch butli z gazem propan butan. Podczas pożaru ogniem objęte były dwa pomieszczenia. Ściana działowa i okna w budynku zostały uszkodzone. Strażacy podczas przeszukiwania miejsca zdarzenia odnaleźli jeszcze trzy jedenastokilogramowe butle z gazem propan butan i jedną butlę „turystyczną”. Jak stwierdzili później policjanci, butle były przepełnione i było w nich dwukrotnie więcej gazu niż powinno. Jedna z nich nosiła ślady rozerwania, lecz nie posiadała śladów działania wysokiej temperatury.

Butle z gazem były przepełnione. Nastąpił wybuch 18

Podczas pożaru i wybuchu w domu znajdował się 67-letni właściciel. Sam opuścił budynek. Został jednak ranny. Karetka pogotowia przetransportowało go do szpitala.

Butle z gazem były przepełnione. Nastąpił wybuch 19

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *