Bycie strażakiem jest i powinno być powodem do dumy

DSC_6297
fot. Karolina Jaszczuk

Dzisiejsze uroczystości to dobra okazja do podsumowań i refleksji na temat pracy strażaka, która jest niezwykle wymagająca.

W niedzielę (13 maja) odbyła się XIX pielgrzymka strażaków powiatu bialskiego do Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej oraz coroczne uroczystości dnia strażaka pod hasłem „Niepodległa, nasze wspólne dziedzictwo”.

Po uroczystym przemarszu spod urzędu gminy w Leśnej Podlaskiej na plac przy kościele, odprawiona została msza święta, po której zaproszeni goście powiedzieli kilka słów od siebie. Druh Mariusz Filipiuk, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i starosta bialski jako pierwszy wygłosił przemówienie, w którym mówił o tym, jak ciężka jest praca strażaka. – Wymaga wielkiej umiejętności, wytrwałości, przekraczania granic i stawiania dobra drugiego człowieka ponad własne. Są to wartości dzięki którym nasi przodkowie wywalczyli wolność naszej ojczyzny. 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to dobra okazja do wspomnienia naszych przodków, którzy będąc strażakami, walczyli ramię w ramię z żołnierzami – mówił Mariusz Filipiuk.

W uroczystościach wzięli udział kapłani, Ochotnicze Straże Pożarne z całego powiatu, a także delegacje z Białorusi i Niemiec, funkcjonariusze i pracownicy cywilni OSP oraz członkowie młodzieżowych jednostek.

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *