Był pod wpływem narkotyków. W takim stanie wsiadł za kierownicę

Był pod wpływem narkotyków. W takim stanie wsiadł za kierownicę 16

Wstępne badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy i marihuany. Teraz grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

W sobotę rano (11 maja) dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony przez funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej o zatrzymaniu kierowcy BMW. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych jadąc krajową „dwójką” w okolicy Kaliłowa. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, dlatego na miejsce wezwano patrol policji.

– Wstępne badanie 30-latka potwierdziło obecność narkotyków w jego organizmie: amfetaminę i marihuanę. Policjanci wykonujący czynności w sprawie ujawnili ukryte w aucie plastikowe pudełko, a w nim biały proszek oraz niewielką ilość suszu. Po przeprowadzeniu badania potwierdzili, że jest to amfetamina oraz marihuana – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. Wczoraj (12 maja) 30-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Będzie on odpowiadał nie tylko za posiadanie nielegalnych środków, ale i za kierowanie pod ich wpływem. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *