Był zmęczony to odjechał cudzym autem

Był zmęczony to odjechał cudzym autem 16

Za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów odpowie 26-latek z Białej Podlaskiej. Sprawca wykorzystując moment pozostawienia samochodu z włączonym silnikiem i odjechał z miejsca zdarzenia. Później tłumaczył policjantom, że był zmęczony.

W minionym tygodniu policjanci powiadomieni zostali o kradzieży samochodu marki Opel Vivaro. Do zdarzenia doszło na ul. Stacyjnej w Białej Podlaskiej. – Nieznany sprawca wykorzystał moment pozostawienia przez właścicielkę pojazdu z uruchomionym silnikiem. Wewnątrz auta pozostały m.in. dokumenty oraz kilkumiesięczny pies zgłaszającej. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę niemal 36 tys. zł – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

W trakcie prowadzonych działań policjanci na jednym z parkingów osiedlowych na terenie miasta ujawnili skradziony samochód. Po tym vivaro wróciło do właścicielki. Do pokrzywdzonej wrócił też czworonóg zauważony przez świadków na osiedlu.

Był zmęczony to odjechał cudzym autem 17

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zajmujący się  sprawą ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. – Okazało się że jest to 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania odzyskali m.in. klucze do auta jak też dokumenty należące do innej osoby. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że tego dnia przechodził obok zaparkowanego vivaro. Był bardzo zmęczony, a na dworze panował upał, dlatego postanowił resztę trasy przebyć nie swoim samochodem – zaznacza oficer prasowy.

Wczoraj 26-latek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Odpowiadał będzie zarówno za krótkotrwałe użycie pojazdu jak też za kradzież znajdujących się w nim przedmiotów oraz ukrycie dokumentu. Wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *