CBA zatrzymało byłego radnego PiS

CBA zatrzymało byłego radnego PiS 16

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Eliasza I., kierownika Działu Zamiejscowego Obsługi Przejść Granicznych w Koroszczynie, byłego radnego miasta Biała Podlaska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

– Potwierdzamy, że Centralne Biuro Antykorupcyjne, prowadzi postępowanie w sprawie. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Ewentualnie prokuratura, jako gospodarz postępowania może udzielić więcej informacji – zaznacza Biuro Prasowe CBA.

– Mężczyzna dwukrotnie zażądał łapówki od właściciela firmy transportowej. Domagał się po 400 zł w zamian za zgodę na przejazd samochodów przedsiębiorcy przez granicę. Podejrzany nie przyznał się do tych zarzutów ale złożył wyjaśniania, które na obecnym etapie nie możemy ujawnić-  mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Prokurator wystąpił o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd zastosował wobec podejrzanego warunkowy areszt na trzy miesiące. Podejrzany może z niego wyjść po wpłaceniu kaucji. Jednak organy ścigania wniosły sprzeciw takiemu rozwiązaniu. Do czasu rozprawy odwoławczej I. nie może opuścić aresztu.

Eliasz I. jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2014-2018 był miejskim radnym w Białej Podlaskiej. W wyborach samorządowych w 2018 roku startował do sejmiku województwa lubelskiego, uzyskał wtedy ponad 7 tys. głosów. Obecnie jest kierownikiem Działu Zamiejscowego Obsługi Przejść Granicznych w Koroszczynie oraz zasiada w radzie społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Jeżeli Sąd zdecyduje utrzymać w mocy postanowienie to po wpłaceniu 50 tys. zł Eliasz I. mógłby wyjść na wolność.

Przestępstwa zarzucane Eliaszowi I. zagrożone są karą do 10 lat więzienia.

Udostępnij!

Komentarze: 27

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. No ale jak to z PIS to pewno katolik z pierwszych ławek w kościele i z lepszego sortu. Nie moze kraść, kradną tylko inni, to pewno spisek Niemców, Rosji i reszty. Przecież w PIS są sami kryształowi

 2. To niby jak bezbożnik i członek PO to grzech mniejszy. Dla przykładu Stalin był w seminarium, ważne jest jaki to człowiek i jak postępuje.

 3. Wszyscy już wydali nagatywną opinię nie znając osoby, sprawy i prawdziwych okoliczności. Stał się niewygodny dla tych co robią lewe interesy i piorą nielegalne towary. Karma wraca i oby ten kto pokusił się o takie obrzydlistwo względem uczciwego człowieka, doznał tego samego. Wyrządzone zło wraca z podwójną siłą. Eliasz trzymaj się!

 4. A taki uczynny był. Na tace to tylko papierowe rzucał. Jak wyjdzie to może na prezesa jakiejś stadniny albo na szefa poczty wezmą.

 5. Wszyscy siebie warci. Jak popatrzeć z bliska to każdy ma coś za uszami. Nikt normalny i uczciwy nie pcha się w to bagno . A jak już wejdzie to albo nie da rady i ucieknie, co się rzadko zdarza, albo brnie w tym g…..nie nie wiadomo dokąd . Przyzwoliliśmy na stworzenie patologicznego systemu władzy . Z założenia działającego niby dla dobra obywateli ale w pierwszej kolejności dla interesów własnych. To towarzystwo czuje się wyróżnione i tworzy wokół siebie , na zewnątrz, wrażenie jakiejś misji do spełnienia . W gruncie rzeczy , w rozmowach kuluarowych drwią z tego „posłannictwa” jak też nie rzadko ze swoich poddanych dla zmylenia przeciwnika zwanych wyborcami.

  1. Ludzie składajcie wnioski o warunki przyłączenia do gazu całymi ulicami i dajcie szanse spółce gzowej żeby was zauważyła i sama uzna sens budowy sieci a potem przyłączy jeżeli będzie was wiecej. Te teksty ze staraniami to śpiewka ludzi którzy nie maja pojęcia jak to działa albo próbują przypisać sobie coś co do nich nie należy. To jest zwykłe wykorzystywanie niewiedzy innych. Zawieracie umowę gdzie każda ze stron deklaruje . Jedna, że wybuduje w określonym czasie , druga że się podłączy i będzie pobierała gaz w określonym czasie od momentu wybudowania sieci głównej . Za brak wywiązania się z umowy każda ze stron ponosi konsekwencje. Proste zasady. Nie trzeba tu żadnych pseudo radnych wystarczy wytłumaczyć ludziom o co chodzi i po wszystkim . Ale jak się próbuje brać na siebie ciężar załatwiania czegoś co nie wymaga załatwiania tylko wykonania kilku prostych czynności to już śmierdzi na odległość kombinatorstwem i przypisywaniem sobie czegoś w jakimś celu. No ale jak ktoś całe życie potrzebował pośrednika nawet po to żeby się przysłowiowo załatwić, to nie dziw , że pośrednicy na tym korzystają a głupi dalej płaci za swoja głupotę i jeszcze szuka kogoś kto by mu to załatwił

  1. I właśnie dlatego do polityki (i na urzędy) biorą ludzi o sprawdzonych kompetencjach, pewnych, doświadczonych… w braniu łapówek i okradaniu Polaków. Żeby nie dało się ich złapać. Ten gość jak widać miał niedorozwój w okradaniu Polski i dał się nakryć. Na szczęście pozostali są sprytniejsi i możecie na nich głosować myśląc, że są uczciwi.

 6. Jak z pracownika administracyjnego sądu ,przenosi się – młodego człowieka bez jakieg kolwiek doświadczenia i referencji- na kieronika Przejscia Granicznego to mogą być takie efekty. Tak Panie Stefaniuk! A to nie tylko Elasz I ale i wielu innych zawdzięcza Panu taką karierę.

  1. Jaki „wódz” takie i kariery. Jakby tak ich przepytać albo jaki egzamin przez osoby nieuwikłane w układ zrobić to by wyszło co wiedzą i na czym bazują . Smutne i straszne zarazem.

 7. Ja tam nie wiem czy wziął te 4 stówy ale z „dyrektorem” od Yogi Potockim, to pierwsi katolicy w Białej. Jeszcze Sudewicz z nimi, a wszyscy co do jednego wsadzeni na stołki beż żadnych kompetencji, to czemu tu się dziwić. Potocki dyrektorem biblioteki lekarskiej, wiadomo że się na tym zna bo w swoim barze leczył hazardem z gotówki naiwnych co piwo popijali i wrzucali monety do automatów. Jak się dorobił to uznał że to grzech i czas na zmiany, pewnie Eliasz tak samo chcial, ale widać nie zdążył….chyba, że ktoś go wkręca bo i tak może być

 8. To nie ten co pojechał na skargę do Warszawy do samego „pierwszego ” na struktury bialskiego pisu ? Chodziło o to , że towarzyszystwo bialskiego pis się rozleniwiło, oddali miasto KO, zero działań, inicjatyw . Po prostu zero. Co wiadać , słychać i czuć. Chodzą słuchy , że Eliasz jak ma zatnonąć, nie zatonie sam , a wiedzę ma dużą na temat różnych osób. I może wiele opowiedzieć prokuratorowi a następnie mediom.

 9. A od kiedy to zasypanie fundamentów jest ich zniszczeniem? Czy jprd ludzie czy wy już w ogóle mózgu przestaliście używać?