Chcą promować region i pokazać jego piękno

Chcą promować region i pokazać jego piękno 16
W kalendarzu wydarzeń łomaskiej gminy zagościła nowa artystyczno-kulturowa impreza. Na jej realizację udało się pozyskać niemal 35 tys. zł.
– Łomaski Festiwal Kultury będzie w szerokim zakresie promocją działalności kulturowej powiatu bialskiego. Z każdej gminy będą występowały zespoły ludowe bądź folkowe czy kapele. Pojawią się również twórcy ludowi oraz rzemieślnicy. Będziemy starali się tak to wszystko skonstruować – mówi Ryszard Bielecki, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach.

Na to wydarzenie zarezerwowano już datę. Łomaski Festiwal Kultury odbędzie się 8 lipca. Wezmą w nim udział wystawcy, rzemieślnicy i twórcy ludowi z naszego regionu. W programie znalazło się również miejsce na odtwórczość historyczną. Grupa rekonstrukcyjna zaprezentuje pokazy dawnych rzemiosł oraz potrawy kuchni staropolskiej. Będzie coś dla oka, ale i dla ucha. Zaplanowano szereg koncertów w wykonaniu zespołów ludowych i folkowych.

Umowa na organizację imprezy została podpisana w miniony poniedziałek pomiędzy Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łomazach a Samorządem Województwa Lubelskiego. Wniosek o przyznanie pomocy na organizację imprezy złożono w Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupie Działania w ramach naboru do finansowania operacji w zakresie tematycznym „Imprezy promujące obszar Lokalnej Strategii Rozwoju”.

Wsparcie w kwocie 35 tys. zł pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 55 tys. zł.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *