Chcą współpracować. Podpisali deklarację

Chcą współpracować. Podpisali deklarację 16

„Chcemy by miasto i gmina Terespol były wspólnym dobrem”, „razem możemy więcej” – m.in. takimi słowami uzasadniano podpisanie deklaracji samorządowej, zawierającej punkty opisujące ewentualną współpracę pomiędzy  terespolską gminą oraz miastem.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej kandydat na burmistrza Piotr Skolimowski i obecny wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk zapewnili o wspólnej pracy na rzecz obu jednostek samorządu. Złożonej przez nich deklaracji przyświecało hasło „Łączy nas Terespol”.

– Jednym z moich głównych punktów wyborczych jest zapewnienie opieki ambulatoryjnej i świątecznej w pogotowiu w Terespolu, które służy zarówno mieszkańcom miasta jak i gminy – tłumaczy Piotr Skolimowski. – Chcemy, by osoby schorowane nie musiały jeździć do Białej, a na przykład proste zastrzyki mogły wykonywać w Terespolu.

Deklaracja zawierała również punkt mówiący o integracji sieci wodociągowej oraz umocnieniu współpracy na wypadek zdarzeń kryzysowych. Obiecano także wspólną realizację projektów finansowanych z funduszy unijnych  i innych środków zewnętrznych.

Ponadto obaj kandydaci zobowiązali się do  koordynacji działań infrastrukturalnych oraz wspólnych działaniach na rzecz utworzenia nowego Euroregionu z udziałem Brześcia i Obwodu Brzeskiego. Zadeklarowano również wspólne pracowanie nad promocją i poszukiwaniem inwestorów.

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jak wszyscy przed wyborami ile to oni nie zrobią i każdy chce jak najlepiej …. A po wyborach wiadomo ….

  2. Głupoty gadają . Ja najlepiej zrobię dla miasta. I kościół dofinansuje aby księża nie przymierali głodem i nie odchodzili z kościoła i zrzucali sutanny .