Chcą zakończyć wojnę polsko-polską. KO rozpoczyna kampanię

koalicja obywatelska

Koalicja Obywatelska przedstawiła bliżej swoich kandydatów do wyborów i rozpoczęła kampanię. Miejsce lidera na liście zajął Riad Haidar, za nim Stanisław Żmijan.

Liderem na liście Koalicji Obywatelskiej do tegorocznych wyborów parlamentarnych jest Riad Haidar, znany lekarz neonatolog i ordynator. Swoje główne założenia skupia na służbie zdrowia, którą jak tłumaczy zna od podszewki. Pracuje jako lekarz od ponad 40 lat. – W mediach pisze się, że „szkoda nam oddawać lekarza do Sejmu”. Szkoda będzie jeżeli nie zostanę wybrany, bo lekarzem jestem, byłem i będę. Na pewno nie opuszczę tego zawodu do końca świata i jeden dzień dłużej – wyjaśnia Haidar.

Dwójką został poseł Stanisław Żmijan. – Od kilku lat mamy doczynienia z wojną polsko-polską. Trzeba z tym skończyć. Awantury i kłótnie musi zastąpić spokój i dialog. Nie może być tak, że państwo jest fabryką hejtu i pogardy wobec obywateli – mówił podczas konferencji odnosząc się do ostatnich wydarzeń w kraju. Jako poseł ma skupić się także na infrastrukturze.

Pochodząca z gminy Międzyrzec Podlaski Kornelia Wróblewska znalazła się na trzecim miejscu listy KO. W swoim wystąpieniu zachęcała kobiety do „walki na froncie” politycznym i nie tylko. – Mam nadzieję, że stworzymy bardzo silną drużynę, która będzie ciągnęła naszą rodzinną ziemie do przodu, bo mamy Polakom i Europie naprawdę wiele do zaoferowania. Posłanka przyznała, że jeszcze przed rozpoczęciem kampanii odbyła ponad 50 spotkań z mieszkańcami i dyżurów poselskich w ośmiu powiatach.

Za nią na liście pojawiły się jeszcze dwie inne kobiety – Grażyna Lamczyk, Wójt Gminy Dębowa Kłoda oraz Katarzyna Pietraszkiewicz reprezentująca miasto Biała Podlaska.

Katarzyna Pietraszkiewicz od 17 lat związana jest z polityką społeczną. Jak mówi – Pracuje z ludźmi i dla ludzi. W związku z tym, chciałabym tą moją wiedzę i doświadczenie przekuć na faktyczną pomoc rodzinom i innym grupom społecznym.

Na konferencji KO pojawili się także zaprzyjaźnieni samorządowcy. Zbigniew Kot, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego wyraził swoje wsparcie dla kandydatów KO i ubolewania w kwestii decyzji partii rządzącej w sprawie szpitali powiatowych. Jego zdaniem na ich decyzjach ucierpiały także inwestycje drogowe, a przetargi zatrzymały się.

Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej także wyraził poparcie. – Przedstawiono nam kandydatów, którzy rekrutują się spośród nas, który są mieszkańcami ziemi bialskiej i wywodzą się z tego środowiska. Swoimi działaniami udowodnili nam, że będą potrafili dobrze reprezentować interes ziemi bialskiej, a nie jakikolwiek wyimaginowany partyjny.

Udostępnij!

Komentarze: 14

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Nie wróżę powodzenia tej ekipie, prezydent Litwiniuk prze…pardon zatarł szlak i przypomniał, czym była władza P.O. bo sam elektorat ma ją ( pamięć ) bardzo słabą. Rodowity lwowianin na froncie formacji to oczywiście świetny pomysł, ale ilu w regionie nań zagłosuje ? To nie Warszawa…

  2. Rzecz w tym , ze dla każdej opcji normalność to jest powrót do tego co było lub utrzymanie dotychczasowych stołków. Bo co taki Żmijan potrafi robić ? . Ostatnie miejsce jego pracy zawodowej , MIĘDZYRZECKIE PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE rozłożył na łopatki. Potem kariera posła . Pewnie przykładał ręce do tych partackich remontów krajówki , kiedyś się tym chwalił . Kasa wydana a stan drogi jaki jest dzisiaj każdy kierowca widzi. Ponoć jest taka zasada, nikt cie tak nie pochwali jak ty sam siebie , więc chwale się czym się da , nawet tym co nie jest powodem do dumy. Liczy się dobre wrażenie. Nie wiem czy ktoś jest w stanie zmienić te głupie zasady nie odsuwając tych piaskowych dziadków od jakiegokolwiek wpływu na życie publiczne. Swoją drogą wojna polsko-polska świetnie się miała już za rządów PO , bo jak nazwać te wszelkie prowokacje i próby zdyskredytowania Polskiego Obywatela, ukazania go jako chuligana itp , ot choćby z tą spaloną budką pod ambasadą Rosyjską.

  3. Panie Haidar…twierdzi Pan,że serce ma po „lewej” stronie…..a tu taka hipokryzja, tak bardzo chce Pan być posłem,bez względu na swoje poglądy…..to nieładnie,my wyborcy przypomnimy sobie o tym fakcie przed urną oddając głos.Poza tym idzie Pan na emeryturę.

  4. straszne malowane lisy , które z niejednego koryta jadły . teraz robią wodę z mózgu wyborców . wszystko ma tylko jeden cel czyli 15 tys w miesiąc z układu

  5. Ten nieogolony zamiast pozować do zdjęcia powinien pojechać na Terebelska i powąchać jak wyglądają porachunki Mafijne