Chcesz wesprzeć nietypowy projekt? Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na „KREATYWNI W AKCJI – naukowy plac zabaw”

Chcesz wesprzeć nietypowy projekt? Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na „KREATYWNI W AKCJI - naukowy plac zabaw” 16
tekst sponsorowany

Czy wiesz, że plac zabaw może być również miejscem naukowych eksperymentów, rozwoju kreatywności i przestrzenią do fantastycznej zabawy dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych? O tym być może będą mieli okazję przekonać się mieszkańcy Białej Podlaskiej, jeśli projekt zostanie wybrany w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim, które potrwa do 10 września!

KREATYWNI W AKCJI – naukowy plac zabaw” to projekt zainicjowany przez kadrę nauczycielską Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskie. Będzie to pierwsza tak oryginalna inicjatywa w mieście – rodzice, dziadkowie, młodsze dzieci, młodzież – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Naukowy Plac Zabaw to miejsce, gdzie cała rodzina może przyjść się pobawić urządzeniami z różnych stref tematycznych – do dyspozycji mamy urządzenia muzyczne, naukowe i sensoryczne.

Tajemnice fizyki na wyciągnięcie ręki

Strefa Edukacyjna pozwoli rodzinom przeprowadzić bezpieczne eksperymenty na świeżym powietrzu. Idea nauki przez zabawę dostępna do niedawna tylko w największych polskich miastach może już wkrótce zagościć w naszym mieście.

Wyposażenie strefy w urządzenia do eksperymentów pozwoli w angażujący sposób zapoznać się z obszarami fizyki, takimi jak akustyka, optyka czy mechanika. Zarówno mali, jak i ,,duzi” użytkownicy strefy będą mogli dowiedzieć się m.in. czym jest fala dźwiękowa, jak powstaje i jak się zachowuje w różnych sytuacjach, czy można robić filmy animowane bez użycia prądu. Dla ciekawych świata będzie dostępny peryskop, który pozwoli jeszcze dokładniej przyjrzeć się okolicznej roślinności i krajobrazowi.

Ale to nie wszystko, w strefie nauki będzie można poeksperymentować ze złudzeniami optycznymi, dzięki urządzeniom takim jak: czyja to twarz czy koło optyczne.

Będzie też możliwość poćwiczenia pamięci i zdobycia wiedzy o polskiej naturze grając wielkie Eko-Memory. Wielbiciele dźwięku też znajdą coś dla siebie tworząc własną muzykę na panelu muzycznym i kamiennym litofonie!

Miejsce dla wszystkich!

Naukowy Plac Zabaw to także świetne miejsce dydaktyczne, ponieważ nauczyciele wraz z dziećmi będą mogli przeprowadzać lekcje wiedzy o świecie i przyrodzie na świeżym powietrzu, a rodzice wspólnie z dziećmi poeksperymentować.

Naukowy Plac Zabaw ma zostać wyposażony w 9 certyfikowanych, bezpiecznych urządzeń, z których skorzystają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Naukowy Plac Zabaw to także miejsce bez barier. Dzięki różnym strefom tematycznym również osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z większości atrakcji oraz dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców.

Dzięki waszym głosom ten wyjątkowy projekt ma szansę powstać już w przyszłym roku, więc jeśli podoba Wam się ta inicjatywa – zagłosujcie już teraz.

 

Jak głosować?

Osoba głosująca oddaje swój głos na dwa projekty jeden projekt mały i jeden duży. Wybór dokonywany jest poprzez wpisanie numerów projektów w odpowiednich polach karty do głosowania.

Uwaga – Wybierz projekt nr 18, który zalicza się do ,,Projektów Małych”

Do dnia 10 września zagłosujecie przez Internet na stronie https://bo.bialapodlaska.pl/index.php/glosowanie-elektroniczne/

Można również zagłosować za pomocą kart do głosowania w wyznaczonych punktach do głosowania.

WZÓR KARTY DO GŁOSOWANIA>>>

Kartę należy złożyć w Urzędzie Miasta Biała Podlaska
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 3

od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 17:00
w terminie od 28 sierpnia do 7 września 2020 r.

Chcesz wesprzeć nietypowy projekt? Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na „KREATYWNI W AKCJI - naukowy plac zabaw” 17 Chcesz wesprzeć nietypowy projekt? Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na „KREATYWNI W AKCJI - naukowy plac zabaw” 18 Chcesz wesprzeć nietypowy projekt? Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na „KREATYWNI W AKCJI - naukowy plac zabaw” 19 Chcesz wesprzeć nietypowy projekt? Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na „KREATYWNI W AKCJI - naukowy plac zabaw” 20 Chcesz wesprzeć nietypowy projekt? Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na „KREATYWNI W AKCJI - naukowy plac zabaw” 21 Chcesz wesprzeć nietypowy projekt? Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na „KREATYWNI W AKCJI - naukowy plac zabaw” 22 Chcesz wesprzeć nietypowy projekt? Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na „KREATYWNI W AKCJI - naukowy plac zabaw” 23

TEKST SPONSOROWANY

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *