Chciał kupić quada, a zabrał telefon

Chciał kupić quada, a zabrał telefon 16

22-latek z międzyrzeckiej gminy odpowie za kradzież rozbójniczą. Prokuratura przedstawiła mu już zarzuty.

Do zdarzenia doszło podczas negocjacji związanych ze sprzedażą quada. Pojazd uległ uszkodzeniu podczas gdy mężczyzna zainteresowany kupnem wybrał się na jazdę próbną. – Na miejsce zdarzenia dotarł nastolatek, jednak gdy chciał zatelefonować, sprawca odebrał mu telefon. Po tym miał mu grozić przy próbie odzyskania aparatu – wyjaśnia asp. szt. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Nad sprawą pracowali policjanci z Janowa Podlaskiego i Białej Podlaskiej. Udało im się ustalić personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie kradzieży. Okazało się, że jest to 22-latek z gminy Międzyrzec Podlaski. Ustalili również miejsce jego przebywania.

– W trakcie czynności policjanci odzyskali utracone mienie, natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj wobec 22-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym – dodaje rzecznik. Przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *