Chciał pobawić się z psem i zaginął. 90 osób szukało chłopca

Chciał pobawić się z psem i zaginął. 90 osób szukało chłopca 16

8-latek wyszedł pobawić się z psem. Gdy zaniepokojeni rodzice nie mogli go znaleźć, powiadomili odpowiednie służby. W akcji poszukiwań chorego na autyzm chłopca brało udział w sumie około 90 osób- sąsiedzi, Straż Pożarna, jednostki OSP i Policja.

Do zdarzenia doszło w gminie Rokitno. Chłopiec wyszedł pobawić się z psem, a rodzice szukali w sprawdzonych miejscach, gdzie może przebywać ich dziecko. Po bezskutecznych poszukiwaniach na własną rękę około godziny 14  zawiadomili Policję. Ze względu na niesprzyjającą aurę i stan zdrowia dziecko wszczęto alarm i rozpoczęto gorączkowe poszukiwania.

Akcja zadysponowanych do poszukiwań chłopca jednostek trwała 1,5 godziny. Dziecko zostało znalezione przez funkcjonariuszy Policji z Janowa Podlaskiego około 8 kilometrów od domu. Powiedział, że chciał odwiedzić dziadka. Razem z 8- latkiem podróżował jego pies. Chłopiec był przemoczony, ale jego zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo i mógł wrócić do domu. Wczorajsze zdarzenie miało szczęśliwy finał, zakończyło się jedynie na strachu.

Policja apeluje o zadbanie bezpieczeństwa nad pociechami i sprawowaniu nad nimi właściwej opieki, szczególnie teraz- w okresie wakacji. Warto nauczyć dzieci jak się nazywają i korzystania z numerów alarmowych w razie konieczności.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *