Chciał wwieźć papierosy o wartości sześciu milionów

Chciał wwieźć papierosy o wartości sześciu milionów 16

Gigantyczny przemyt – ponad 430 tysięcy paczek papierosów – udaremniono w Koroszczynie. Rynkowa wartość przejętego towaru to ponad 6 mln złotych.

Wjeżdżająca z Białorusi ciężarówka została najpierw prześwietlona na skanerze, a następnie, po interpretacji uzyskanego obrazu, poddana szczegółowej rewizji.- Po dokładnej wielogodzinnej kontroli okazało się, że w pojeździe znajduje się olbrzymia papierosowa kontrabanda – aż 432,4 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w innym, zgłoszonym do odprawy towarze – informuje Izba Administracji-Skarbowej w Lublinie.

Przeciwko kierowcy pojazdu, obywatelowi Polski, funkcjonariusze celno-skarbowi wszczęli postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna nie przyznał się do próby przemytu. Zarówno papierosy, jak i ciągnik siodłowy wraz z naczepą, zostały zatrzymane do dalszego postępowania.

Chciał wwieźć papierosy o wartości sześciu milionów 17 Chciał wwieźć papierosy o wartości sześciu milionów 18 Chciał wwieźć papierosy o wartości sześciu milionów 19

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *