Chłopcy z „Piątki” na drugim miejscu podium

DSC_644
Zawodnicy z UKS „Serbinów” uzyskali awans do kolejnego etapu rozgrywek. Teraz bialskich siatkarzy czeka ćwierćfinał mistrzostw Polski.

IV Turniej o Mistrzostwo Województwa Młodzików w piłce siatkowej odbył się w dniach 24-25 marca na hali ZSO nr 2 w Białej Podlaskiej. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego podczas weekendowych rozgrywek pokazali klasę.

Pokonali 2:0 zespoły UKS Tempo Chełm, MKS Świdnik, UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski, TPS Lublin oraz ulegli 1:2 zespołowi MKS Kraśnik. Podopieczni Macieja Sobieraja i Pawła Wasiaka zajęli drugie miejsce. Nie zabrakło również wyróżnień. Wśród trzech najlepszych zawodników turnieju znalazł się Damian Langowski.

Był to ostatni turniej. W klasyfikacji końcowej na pierwszym miejscu uplasował się zespół TPS Lublin. Drugie miejsce przypadło młodzikom z UKS „Serbinów”. Na trzeciej pozycji znaleźli się siatkarze z MKS Kraśnik.

Trójka zwycięzców uzyskała awans do kolejnego etapu rozgrywek. Ćwierćfinał mistrzostw Polski odbędzie się 13-15 kwietnia w Szczytnie. Wezmą w nim udział drużyny z województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego.

W skład zespołu UKS „Serbinów” wchodzą – Michał Mirosławski, Damian Langowski, Adrian Kulawiec, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Patryk Pykacz, Igor Bobruk, Dawid Drąg, oraz Adrian Budzyński.