Chodziński dostał pracę w bialskim szpitalu

Chodziński dostał pracę w bialskim szpitalu 16

Adam Chodziński, były wiceprezydent odpowiedzialny m.in. za inwestycje, wcześniej kanclerz jednej z bialskich uczelni, rozpoczął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Jest również radnym miejskim, który kandydował z listy PiS.

Zastępca byłego prezydenta Dariusza Stefaniuka od poniedziałku (10 grudnia) pracuje jako główny specjalista – pełnomocnik dyrektora ds. zarządzania projektami. Wcześniej nikt w bialskim szpitalu takiej funkcji nie pełnił.  – Stanowisko to jest stanowiskiem samodzielnym i podlega bezpośrednio dyrektorowi szpitala, nie było ono obsadzone – informuje Magdalena Us, rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej.

Zapytaliśmy również o to, jakie kwalifikacje są potrzebne do pełnienia takiej funkcji. Rzecznik odpowiedziała krótko: – Wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje pana Chodzińskiego w pełni odpowiadają wymaganiom stawianym przez dyrekcję szpitala na tym stanowisku.

To nie jedyne transfery, jakie zaszły w instytucjach podlegających pod Urząd Marszałkowski. Na początku miesiąca Igor Dzikiewicz otrzymał posadę dyrektorską w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Z kolei komendant straży miejskiej Artur Kozioł ma zostać zastępca dyrektora Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w bialskim WORD. Dyrektorem został Igor Dzikiewicz

ZOBACZ TAKŻE: Ze straży miejskiej do karetki

Udostępnij!

Komentarze: 53

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. I bardzo dobrze jakoś pani redaktor nie zadawała takich pytań rzecznikom tych firm gdzie przechowalnią dla PSL-u byli ich członkowie jak Szpital,WORD,czy Pogotowie i wiele innych.

  1. PO-PSL była sitwą kolesi dlatego cztery lata temu dostali czerwoną kartkę i daliśmy się wykazać PiSowi. No i co zobaczyliśmy w dalszym ciągu kumoterstwo i sitwę kolesi wię c czerwoną kartkę dostał Stefaniuk ale serial trwa dalej . PiS jest jeszcze gorsze niż PO-PSL i komuszyska razem wzięci.

  2. różnica jest kolosalna, w poprzednich przypadkach nie były tworzone nowe stanowiska dla wskazanych osób, tak stało się w tym przypadku, po to tylko aby „zagospodarować” swojaka, karygodne to jest zwłaszcza w sytuacji gdzie wskazany człowiek prawdopodobnie / jako odpowiedzialny za inwestycje/ całkowicie rozłożył sprawę budowy stadionu w naszym mieście, sprawa ta winna być przedmiotem czynności organów ścigania

  3. Ciągle szokuje mnie głupota ludzi, którzy uważają, że każde zachowanie można usprawiedliwić słowami „oni też tak robili”.

 2. Też mam kompetencje i wielu innych ludzi też, dlaczego nie było rozpisanego konkursu. Podejrzewam jednym (jedynym) z kryteriów było – być dobrym kolegą Dariusza S.
  Szok !!!!!

 3. Tak Pisuary tłumaczycie sobie ze PSL że PO… Kogo to obchodzi? Ważne że kolesiostwo jest i ma się jak widać bardzo dobrze. Nikt z tym nie walczy

 4. Mierny ale wierny.Fachowiec od wszystkiego czyli od niczego. Wystarczy być kolegą byłego Prezydenta i już tworzy się stołki dla kolesi. Dziwię się że dyrektor szpitala na to poszedł.

  1. a co dyrektor miał do gadania. to jest szpital wojewódzki i podlega pod województwo, a w województwie, kto teraz rządzi? No PIS, to i dyrektor trzęsie porami, żeby nie stracić stołka. Tańczym jak nam grajo.

 5. Absolwent brzeskiej najgorszej szkoły w mieście ma aspiracje do najważniejszych funkcji i dobrze ale dlaczego się nie uczył? Był leniwy? Czy po prostu g…? To koniec PiS-u!!!

   1. A przepraszam cech jest gorszy;) rzeczywiście przed ostatnia przepraszam za pomówienie:) nie zmienia to faktu że Adam ma mizerne wykształcenie.

 6. Słyszałem że kierownik lotniska inż. K jest poważnie przygotowywany na stanowisko dyr.Centralnego Portu Komunikacyjnego który to ma powstać e centralnej Polsce.

 7. No to jeszcze nam brakuje wiadomości gdzie znajdzie miękkie lądowanie Pani Borkowska z MOPS – specjalistka wysokiej klasy na miarę Chodzińskiego, mają podobny życiorys. Zobaczymy czy roznoszenie kawy z Panią Prezydentową przyniesie efekt.

 8. Panie Adamie. Znam Pana nie od dzisiaj. Pracowałem z Panem w UM. Nigdy nie słyszałem od Pana opinii negatywnych o innych OSOBACH.A tu Pan zobaczy jaki hejt. Pewnie Pan powie że to samo by Pan robił. Do mnie można mieć uwagi bo mówię to co myślę. Ale od Pana. Aż się nie chce tego czytać.

 9. I bardzo dobrze bo to jedyna osoba, która tyle robiła w Urzędzie. Odpowiedni człowiek na odpowiednimi miejscu. Powodzenia Panie Adamie

 10. ale leczyć też będzie ? czy tylko projekty tworzyć ? w sumie czemu nie, stadion ogarnął to i ze szpitalem sobie poradzi, o pacjentach nie wspominając

 11. Gdyby była normalna impreza sylwestrowa wieczorem to nie trzeba by bylo Litwiniuka petard . Ludzie przyszliby sie bawic i przyniesli by swoje.

 12. Adam Chodziński został wybrany jako pełnomocnik. Jak widać specjaliści którzy współpracowali z byłym prezydentem dostają miejsca pracy nawet w nie koniecznie przychylnym Pisowi szpitalu. Wiadomo to zacni i cenni ludzie. Ktoś ruszył temat stadionu to napiszę tyle. Budowanie stadionu to nie postawienie kibla za stodołą. Trzeba być przygotowanym na różnego rodzaju komplikacje i problemy jak to przy dużych inwestycjach. Nowa władza niech bierze się do roboty i nie udaje że nic nie da się zrobić, bo to śmieszne. Tego typu inwestycje często mają 3-4 wykonawców, a z Ministerstwie trzeba wydeptać swoje by załatwić sprawę.

  1. wykonawca jest zawsze – z reguły jedn i to on wybiera sobie podwykonawców zgodnie z harmonogramem robót, tak powinno być ale nie w przypadku firmy ze 100 tys. kapitałem, taki wybór to jest przestępstwo, gdyż potencjał takiego podmiotu jest praktycznie żaden

 13. Były przewodniczący RM nijaki Dariusz to tynkarz, więc jakim może być on kierownikiem,jakie kryteria,ma chociaż maturę?kierownikiem na budowie i to we własnej firmie….to i owszem…..Boże….. widzisz a nie grzmisz?!

  1. A Pan Dariusz Litwiniuk to człowiek wielkiej klasy, mądrości i pokory.O wykształcenie jego proszę się nie martwić, napewno ma większe od wielu tu piszących Pozdrawiam.

  2. Pajacu, ten tynkarz ma 100 razy wyższe wykształcenie niż Ty i 500 razy bardziej bogaty zasób słownictwa.. jesteś dnem… typowym nerdem i nie doceniasz ilu osobom ten człowiek pomógł

 14. A bp24 to takie polityczne się zrobiło, aż normalnie żal. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że mam doczynienia ze sprzedwczykami. Przecież jedni i drudzy są siebie warci. Nowy prezydent niech lepiej się weźmie za robotę, na gitarze ciężko zarobić na życie. Adam jaki jest, taki jest, współpracowałam z nim i złego słowa nie mogę powiedzieć. Zamiast się czepiać to może należałoby bliżej przyjrzeć się co nowy prezydent robi!?!?

 15. Do Bella; nie Ty jedna go znasz……albo niewystarczająco znasz….sam nie podejmuje żadnej,ale to żadnej ważnej decyzji zawodowej….jest do usług wszystkich,którzy „coś mogą”,to taki „misiewicz” tylko może bardziej poukładany,wiecznie rozkładał ręce, nikomu bezinteresownie w niczym ważnym nie pomógł…..jest mega zapatrzony w siebie….i gada tylko o sobie….
  ps kiedyś taki nie był…..no cóż …taki live

 16. To już po szpitalu i czołowego miejsca w rankingu. Polityk nigdy nie będzie ekonomistą, choćby ociosac godzinie super ostrym narzędziem. Jasny dowód kolesia, prezydenta PO. Och niech godzinie pilnuje żeby w przyszłości nie było płaczu że szpital poparł w długi. Odpukać.