Chotyłów i Drelów triumfatorami zawodów pożarniczych

DSC_8227

Na kilka godzin łomaski stadion zamienił się w prawdziwą arenę zmagań młodych druhów z całego powiatu. Młodzieżowe drużyny pożarnicze zmierzyły się w zawodach.

We wczorajszych (5 czerwca) XX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wzięło udział 17 grup. Wśród nich znalazły się zarówno drużyny chłopięce, jak i dziewczęce oraz mieszane. Do pożarniczych zmagań przystąpiła młodzież ze Swór, Drelowa, Łomaz, Lubenki, Krzewicy, Chotyłowa, Piszczaca, Tucznej oraz Zalesia.

– Te zawody są w pewien sposób popularyzowaniem straży pożarnej. Jesteście osobami, które w przyszłości będą lub zechcą być ochotnikami czy też członkami Państwowej Straży Pożarnej. Jest to też moment, kiedy możecie sprawdzić się podczas rywalizacji z innymi drużynami – mówił do młodzieży Jerzy Czyżewski, wójt gminy Łomazy.

Tradycyjnie zadaniem uczestników było pokonanie dwóch konkurencji – rozwinięcie bojowe oraz sztafeta pożarnicza na 400 metrów z przeszkodami. Wśród chłopców najlepsi okazała się MDP Drelów (Gimnazjum). Na drugim miejscu uplasowała się ekipa MDP Łomazy, a na trzecim MDP Swory (Szkoła Podstawowa).

Jeżeli chodzi o klasyfikację dziewcząt, tutaj nie miała sobie równych MDP Chotyłów. Było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu. Tuż za nią była MDP Krzewica, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się MDP Drelów (Szkoła Podstawowa).

Zwycięskie drużyny będzie można zobaczyć na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *