Coraz więcej oszustów na portalach internetowych

Coraz więcej oszustów na portalach internetowych 15

Bialska komenda w ostatnim czasie została powiadomiona o trzech oszustwach. Sprzedający po wpłaceniu zaliczki zrywają kontakt. Do finalizacji transakcji nie dochodzi.

Mieszkaniec gminy Biała Podlaska poinformował bialską komendę, że oszukano go na portalu internetowym. Osoba podająca się za Damiana Ch. wystawiła na sprzedaż na tym portalu samochód marki VW Transporter. Zgłaszający wpłacił zaliczkę w wysokości tysiąca złotych na poczet zakupu pojazdu. Wówczas sprzedający zerwał jakikolwiek kontakt z pokrzywdzonym i nie sfinalizował transakcji.

Komenda przyjęła zgłoszenie o kolejnym oszustwie internetowym. Osoba podająca się za Rafała M. wystawiła na sprzedaż na portalu internetowym telefon komórkowy marki Samsung Galaxy S7 Edge, za który pokrzywdzony z gminy Biała Podlaska zapłacił około 1500 złotych. Pomimo to zgłaszający nie otrzymał zakupionego urządzenia.

Dzień później bialska komenda została powiadomiona o trzecim oszustwie internetowym. Nieznany sprawca posługujący się danymi Janusza M. z Sandomierza wystawił na sprzedaż na portalu internetowym ciągnik rolniczy Ursus C360. Pokrzywdzony z Białej Podlaskiej wpłacił zaliczkę w wysokości 500 złotych na poczet zakupu ciągnika. Po tym sprzedający zaprzestał kontaktu ze zgłaszającym i nie sfinalizował transakcji.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *