Coś dla dzieci żądnych wiedzy

38479592_432406403916633_4433623374484209664_n
fot. nadesłane

Dzieci w wieku od 7 do 12 lat będą miały okazję odkrywać i poznawać lokalne historie Terespola i okolic. Zaplanowano również coś, co rozbudzi wyobraźnię oraz ciekawość młodych badaczy historii.

„Każdy Równy – Wszyscy Ważni” – takie hasło nosi inicjatywa koordynowana przez Wojciecha i Monika Tarasiuków, skautów z Royal Rangers Szczep 20 Terespol. Akcja odbywa się w ramach projektu Aktywni Mieszkańcy – Inspirujące Miasto!

Spotkanie z uczestnikami projektu, czyli dziećmi w wieku od 7 do 12 lat przewidziano na najbliższy piątek (10 sierpnia) o godzinie 16 w parku miejskim w Terespolu. Następnie cała grupa chętnych wybierze się do tamtejszej Prochowni na żywą lekcję historii.

W ramach inicjatywy dzieci wezmą udział w kilku spotkaniach warsztatowych, których celem jest zintegrowanie grupy oraz nauka podstaw skautingu. Będą też warsztaty historyczno-edukacyjne.

Grupa będzie zgłębiać lokalne historie Terespola i okolic, rozmawiać o historii miasta, o wydarzeniach i postaciach z osobami opiekującymi się terespolską Prochownią. Zabytkowy obiekt pełni rolę lokalnej izby pamięci. Nad spotkaniami czuwali będą koordynatorzy.

By rozbudzić wyobraźnię i ciekawość młodych odkrywców zaplanowano wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zwieńczeniem całego projektu będzie publikacja, na którą złożą się zebrane historie. Dzieci będą mogły podarować ją bliskim.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *