Ćwiczyli na lodzie jak ratować tonących ludzi

bty
Celem ćwiczeń było przypomnienie i utrwalenie wiadomości z zakresu ratownictwa lodowego, a także sprawdzenie praktycznych możliwości współdziałania zastępów OSP i PSP.
Wczoraj Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej W Białej Podlaskiej zorganizowała ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Wzięły w nich udział zastępy PSP z podległych JRG oraz wybrane jednostki OSP włączone do KSRG. Ponadto w roli obserwatorów uczestniczyli strażnicy graniczni, policjanci i funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej.
Na ćwiczenia złożyły się trzy części. Pierwszą było szkolenie teoretyczne z wykorzystaniem multimediów, które odbyło się w KM PSP w Białej Podlaskiej. Zostały przeprowadzone także ćwiczenia praktyczne na akwenie w Witulinie. Polegały one na ewakuacji z wody trzech osób, w tym jednej bez zachowanych funkcji życiowych. W tej części uczestniczyły zastępy PSP z podległych JRG i zastęp z OSP w KSRG Leśna Podlaska.
Odbyło się również szkolenie praktyczne dla poszczególnych zastępów z jednostek OSP. Każda z nich pod okiem instruktorów miała za zadanie właściwe zabezpieczenie ratowników, dotarcie do osoby poszkodowanej i ewakuacji na brzeg.
W ćwiczeniach wzięło udział 13 strażaków PSP, 43 strażaków OSP i 9 osób ze służb współdziałających.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *