Cyfrowe rewolucje w gminie

20190109_194307

W ramach unijnego projektu gmina miała okazję przeszkolić 180 mieszkańców i otrzymać nowy sprzęt komputerowy. Spotkania pozwoliły także na integrację lokalnej społeczności.

Od 1 listopada minionego roku gmina Łomazy realizowała projekt współfinansowany przez Unię Europejską pod tytułem „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gmin Polski Południowo-Wschodniej”. W ramach projektu zorganizowano spotkania. Podczas nich uczestnicy mogli dowiedzieć się m.i.n jak stworzyć własny blog, jak rozwijać swój biznes w sieci czy też jak dokonywać bezpiecznych transakcji w internecie. W sumie w projekcie wzięło udział 180 osób powyżej 25. roku życia.

Gmina zapewniła każdemu uczestnikowi podczas zajęć catering, materiały szkoleniowe i pendrive. Poza wiedzą osoby nawiązały także nowe znajomości oraz podwyższyły swoje kompetencje w zakresie korzystania z zasobów informacyjnych, komunikacji online, zastosowania narzędzi cyfrowych, korzystania z e-usług publicznych, które będą mogły wykorzystywać w  życiu codziennym.

W ramach projektu zakupiono także 12 komputerów, które po zakończeniu szkoleń zostały przekazane Szkole Podstawowej w Huszczy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *