Czeka ich szansa na awans

Czeka ich szansa na awans 15
Uczniowie szkół powiatu bialskiego pokazali, że posiadają dużą wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Czekają na nich ogromne możliwości.

Wiedza o ubezpieczeniach, szansą dla uczniów powiatu bialskiego.  Do kolejnego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” awansowali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów z Międzyrzeca Podlaskiego oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa z Leśnej Podlaskiej.

Etap szkolny wyłonił w listopadzie najlepsze drużyny, które 16 marca w murach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zmierzą się z testem o ubezpieczeniach społecznych, który będzie dotyczył zagadnień takich jak : emerytury, zasiłki, prowadzenie firmy i inne. Test składa się z 25 pytań, przy czym uczestnicy będą mieli tylko 30 minut na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie. Natomiast jeżeli kilka zespołów będzie miało taką sama ilość punktów, o awansie do kolejnego etapu zdecyduje czas rozwiązywania testu.

Finał konkursu odbędzie się 26 kwietnia w Warszawie. Zwycięzcy ostatniego etapu mogą liczyć na indeksy wielu polskich uczelni, w tym indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, oraz dodatkowe punkty w rekrutacji. Są też nagrody rzeczowe – laptopy, tablety i czytniki e-booków.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *