Czytelnicze wyprawki również w gminie

Czytelnicze wyprawki również w gminie 16

Wyprawki czytelnicze dla dzieci nie tylko w mieście. Gmina Biała Podlaska także przyłącza się do akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Pociechy urodzone w latach 2013 – 2016 mogą udać się wraz z rodzicami do gminnych bibliotek w Sitniku, Ciciborze Dużym, Dokudowie, Hrudzie, Perkowicach, Sworach, Worońcu czy też Woskrzenicach Dużych, by odebrać czytelniczą wyprawkę zupełnie za darmo.

W wyprawce znajdzie się książka dostosowana do potrzeb przedszkolaków. Dziecko otrzyma także Kartę Małego Czytelnika, dzięki której za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki nagrodzone zostanie naklejką. Po zebraniu dziesięciu naklejek, mały czytelnik zostanie uhonorowany dyplomem uznania.

Czytanie i kształcenie od najmłodszych lat ma korzystny wpływ. Książki uczą najmłodszych dobrych zwyczajów czy też radzenia sobie z problemami. Mają wpływ na późniejsze życie dziecka. Biblioteka to miejsce gdzie dzieci wraz z rodzicami mogą spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową przygodę. Akcja zachęca do aktywnego czytelnictwa.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *