Dąb stał się symbolem pamięci

DSC_9083

Uczniowie pamiętają o historii i walce o niepodległość. Chcąc uczcić tą pamięć, zasadzili dąb i zaśpiewali patriotyczne pieśni.

Dzisiaj (18 maja) w ZDZ w Białej Podlaskiej odbyła się ważna dla szkoły uroczystość. Na placu szkoły zasadzono „Dąb Niepodległości” jako pamiątkę jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

– Jest to wspaniała okazja by uczcić 100-lecie niepodległości. Ten dąb niech będzie symbolem nieprzemijającej pamięci o naszej historii, naszego narodu i naszej tożsamości – mówił Henryk Zacharuk, dyrektor szkoły.

Chwilę po zasadzeniu drzewka goście, uczniowie i nauczyciele udali się na uroczysty apel. Dr. Szczepan Kalinowski wygłosił na nim wykład pod tytułem „Józef Piłsudski – pamięć o honorowym obywatelu miasta Biała Podlaska”. Przybliżył słuchaczom historię oraz sylwetkę tego bohatera. W trakcie trwania uroczystości można było podziwiać także wystawę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu.

Ostatnim punktem uroczystości był konkurs pieśni patriotycznej. Uczniowie zaprezentowali znane i nieznane utwory o tematyce niepodległościowej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *