Debata kandydatów na prezydenta bez prezydenta

Debata kandydatów na prezydenta bez prezydenta 15

Zaproszenie na debatę prezydencką przyjęli Bogusław Broniewicz startujący z ramienia Białej Samorządowej, Andrzej Czapski – kandydat Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych oraz Michał Litwiniuk z Koalicji Obywatelskiej. Udziału w dyskusji odmówił obecny włodarz miasta – Dariusz Stefaniuk (PiS).

Gospodarka, inwestycje, praca, jakość życia, kultura, sport i edukacja to kwestie, które musieli poruszyć podczas debaty kandydaci na urząd prezydenta miasta Biała Podlaska. W niedzielę (7 października) pretendenci do najwyższego stanowiska w bialskim magistracie spotkali się w Karczmie Rycerskiej. Debata wystartowała punktualnie o 17.30 i była realizowana wspólnie przez portal Biała24 oraz tygodnik „Podlasiak”.  Kandydaci mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje spostrzeżenia na dane tematy, ale musieli również zmierzyć się z pytaniami od czytelników.

Zaproszenie do debaty zostało wystosowane do kandydatów w miniony wtorek (2 października) z propozycją dwóch terminów – niedzielny (7 października) oraz wtorkowy (9 października). Przyjęli je wszyscy z wyjątkiem obecnego prezydenta Dariusza Stefaniuka. Jak wynika z oświadczenia, w którym tłumaczy swoją odmowę, zaproszenie otrzymał zbyt późno, a poza tym nie zorganizowano spotkania ze sztabami, w którym zostałyby omówione zasady dyskusji.  „Komitet Prawa i Sprawiedliwości został postawiony przed z góry zaplanowaną formą debaty. Nie otrzymałem również informacji o prowadzących to wydarzenie” – dodał.

Debata składała się z trzech bloków pytań – trzy te same dla wszystkich pytania ogólne, które kandydaci poznali wcześniej, po dwa pytania od czytelników tygodnika „Podlasiak” i portalu Biała24 oraz pytania wzajemne od kontrkandydatów. Czas na odpowiedź był ograniczony do dwóch minut. Na zakończenie kandydaci mieli za zadanie w ciągu jednej minuty dokonać podsumowania całej dyskusji.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, gdzie debata została przedstawiona w całości. Jesteśmy ciekawi opinii naszych Czytelników. Który z kandydatów Waszym zdaniem wypadł najlepiej? Zapraszamy do dyskusji.

Udostępnij!

Komentarze: 35

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Panie Michale Litwiniuk – jak wyobraża sobie Pan budowę nowego mostu przez Krznę i połączenia tej drogi z drogą wojewódzką na południe skoro tunel pod torami, którego budowa niebawem wystartuje będzie tak wyprofilowany, że jego wlot będzie od ulicy Witoroskiej – i nie będzie możliwości zmiany tego układu drogowego. Pytam, bo mam wrażenie, że „most” jest tylko tanim chwytem , ego realizacja będzie teraz bardzo trudna, gdyż nie pomyślano podczas projektowania tunelu takiej możliwości – możliwości, że przedłużona ulica Daleka będzie główną trasą przez miasto na osi północ-południe.

 2. Dariusz Stefaniuk był tego dnia w Warszawie. Udzielił bardzo dobrego wywiadu w telewizji wpolscepl. Jest na youtube. Biała się rozwija, a latarnie nie muszą być gaszone.

 3. Dariusz cóż mógłby powiedzieć brak odwagi brak kompetencji i brak własnego zdania, przecież jasne jest, że wygrał ostatnio, bo wszyscy głosowali przeciwko Czapskiemu.

 4. Jakiś dramat ci kandydaci. No ale co tam dużo pisać. Wybór jest jasny. Te zmiany w tym mieście pokazują, że cztery lata temu głosowaliśmy bardzo trafnie.

 5. w większości gmin ostatnie lata wykorzystywano na montaż urządzeń związanych z tzw. białą energią, w Białej zupełnie o tym zapomniano lub są inne problemy np. gdzie umieścić żonę w spółce, przecież TKM trwa

 6. Cale szczęście że te wybory raz na 4 lata, a teraz to nawet na 5. Normalnie przejechać się nie da, wszędzie inwestycje, drogi robią, poślady spinają, ba nawet „dzień dobry” szarym zjadaczom kiełbasy mówią. Dobrze że po 21 wszystko wróci do normy, pokończą to co zaczęli, umiłowani wyborcy znowu w tłuszczę się zmienią i cztery lata błogiego lenistwa, cztery bo niestety rok przed wyborami znowu trzeba tym burasom kadzić żeby zechcieli wybrać.

 7. Totalna ignorancja wyborców przez Stefaniuka.To jest ,był i będzie karierowicz.Weźcie tego pana do Wiejskiej na asystenta prasowego.On bardzo lubi flesze obiektywy kamer….Władza psuje ludzi i pan Stefaniuk jest tego najlepszym przykładem

 8. Stefaniuk tchórz, a do Warszawy pojechał pewnie zapytać Jarka co ma dalej robić, powywalał dobrych pracowników a powsadzał swoich leszczy barowych co pojęcia o pracy nie mają, każdy kandydat lepszy od Stefaniuka

 9. do Pana Łukasz A. tunel będzie wchodził w ulicę Długą panie Łukaszu i most jest tu niezbędny dla rozkorkowania miasta. Pan Stefaniuk chwali się tunelem ale to inwestycja PKP a nie miasta. Mówi tez o rondach na Łomaskiej które też nie będą jego zasługą tylko wybuduje je nowy inwestor KARUZELA. Na debacie w TV-Pis pan Stefaniuk wyzywał swoich kontrkandydatów od KŁAMCÓW. Sam nim jest.

  1. ale panie kaziku żeby prywatny inwestor chciał wydać swoje pieniądze (i to nie małe) trzeba go do tego przekonać…i jak widać poprzedniej władzy się to nie udało…a tej i owszem

 10. Za Stefaniuka to Biała się zwija, widać to po sp….ej robocie jaką jest ulica Warszawska. Główna ulica miasta pokręcona, powinna nazywać się Ciasna !!!

 11. To co zrobił Stefaniuk przy oklejeniu miasta swoimi banerami i reklamami zapewne zdenerwowało i obrzydziło ludzi, bo mnie tak, już ta „gęba ” mi obrzydła. Brawo M. Litwiniuk, zapewne pogonimy ich czyli pisowców. Czy gdzieś w Polsce było miasto tak oklejone jak nasze, chyba nie.

 12. Stefaniuk i Bierecki pogonieni, teraz trzeba zwrócić im pomnik który postawili w parku przy Wojska Polskiego. Czas na dekaczyzację.