Debatowali o inwestycjach, edukacji i o młodych ludziach

1
fot. Karolina Jaszczuk

Za nami kolejna debata, którą tym razem zorganizowaliśmy w Terespolu. Wzięły w niej udział dwie z trzech osób ubiegających się o fotel włodarza miasta.

Debata, która odbyła się wczoraj (14 października) w Hotelu „Jędrula” w Terespolu składała się z trzech części oraz podsumowania. Na początek kandydaci mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania ogólne, które poznali wcześniej, a następnie mogli zapytać o coś swojego przeciwnika.

Pierwsze pytanie dotyczyło perspektyw edukacyjnych miasta oraz czy szkoła branżowa miałaby tam rację bytu i czy odbudowałoby to szkolnictwo średnie. Pytania wzajemne również musiały wiązać się z kwestią edukacji. Kandydaci zostali zapytani też o ich pomysły na przyciągnięcie młodych ludzi do miasta oraz o trzy inwestycje priorytetowe, które trzeba wykonać w najbliższych latach.

W kolejnej części zostały zadane pytania, które przesłali do nas nasi Czytelnicy. Na zakończenie kandydaci mogli wzajemnie dopytać się o nurtujące ich kwestie.

W debacie wzięło udział dwoje kandydatów: Justyna Sowa (47l.) z KWW Nasze Miasto Terespol oraz Piotr Skolimowski (43l.) KWW Terespol Razem. Zabrakło obecnego burmistrza miasta Jacka Danieluka.

Wybory samorządowe odbędą się już w tę niedzielę (21 października). Zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem wideo.

ZOBACZ TAKŻE: Debata kandydatów na prezydenta bez prezydenta

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Czas na zmiany, może coś się zmieni w tej mieścinie bo asfalty i krzywe chodniki to nie wszystko, ludzie mieszkać nie mają gdzie a miasto działki wyprzedaje zamiast bloki stawiać, sklepiki padają bo nastawiali marketów,dzieci placu zabaw nie mają porządnego, rodzice z dziećmi nie mają gdzie spędzać czasu, zadupie się robi nic więcej.

    1. Pani mieszkanko kupuj pani w małych sklepach, a nie w supermarketach. Nie ma asfaltu i chodnika źle, jest chodnik też źle. Blok stoi już dawno i ile czasu czekał na kogoś kto w nim zamieszka. Co lepszego nowego zrobi Pan S? Po opini jaka poszła w świat o panu S to dziwię się że ma zwolenników.

  2. Yyyyy Panie Skolimowski. Yyyyy niech pan cos powie o sobie yyyyy a nie cały czas wymyśla pan cuda na kiju i cały czas pan yyyyy mowi na temat burmistrz Danieluk yyyy dziekuje

  3. Pani Justyno czy nie dołożyła Pani swojej cegiełki do upadku Liceum i co jeszcze Pani zrobiła oprócz napisania pisma aby utrzymać Liceum? jakie są Pani relacje z innymi nauczycielami oraz uczniami?
    Panie Piotrze dlaczego Pan przestał nauczać w Szkole Nr. 1 oraz poda Pan dwie pozostałe najważniejsze inwestycje i skąd chce Pan pozyskać kasiorkę ?

  4. z kartki pan s umie czytać, ale od siebie to jeszcze sam nic mądrego nie powiedział. zresztą szkoda słów. I jeszcze takie wpisy na portalu społecznościowym to chyba dla kandydata nie wypada? żenada

  5. Jaka mamy mądra i wykształcona społeczność terespolska..wszystko wie ..a nawet zna się na sztuce retoryki…brawo..szkoda tylko, ze brakuje jej obiektywizmu i surowej oceny sytuacji