Decyzja zapadła. Pokazu koni nie obejrzymy w janowskiej stadninie

YXJ0aWNsZXMvMjAxODAzMTUxMjQ5NTMtODQtMi5qcGc=,800,420

To pewne. Mimo wielu sprzeciwów samorządowców Narodowy Czempionat Koni Arabskich zostanie przeniesiony z janowskiej stadniny na tor do Warszawy.

Nie tak dawno pojawił się pomysł przeniesienia Narodowego Czempionatu Koni Arabskich i dorocznej aukcji „Pride of Poland” z Janowa Podlaskiego do Warszawy. Pomimo wielu sprzeciwów władz samorządowych, decyzja w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapadła. Pokaz zostanie przeniesiony na Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

Oficjalne pismo w tej sprawie otrzymał Mariusz Filipiuk, starosta bialski. Podpisała je Justyna Matys, dyrektor Departamentu Gospodarki Ziemią. W piśmie przeczytać można, że Narodowy Czempionat Kon Arabskich wyjątkowo w tym roku zostanie przeniesiony na tor w Warszawie. Ma to związek z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pokazowi zawsze towarzyszyła aukcja koni „Pride of Poland”. Mimo że czempionat przeniesiono, aukcja w tym roku odbędzie się tradycyjnie w Janowie Podlaskim.

– Pokaz koni arabskich będzie przeniesiony na warszawski Służewiec. Rzekomo tylko jednorazowo. Jestem zbulwersowany i pomysł uważam za kuriozalny. Trzy miesiące temu byłem na pięknym wydarzeniu w Pałacu Prezydenckim. Stadnina była wpisywana jako pomnik historii. Minęły zaledwie trzy miesiące i znowu zaczęły się zawirowania wokół stadniny. Te wydarzenia na pewno odbiją się źle na stadninie. Wiemy jak wypadły dwie ostatnie aukcje. Całe to zamieszanie doprowadziło do tego, że spadła sprzedaż koni. Poważni kupcy którzy przyjeżdżali, przestali przyjeżdżać. Uważam, że odwołanie prezesa to też był dziwny pomysł. Tym bardziej, że sytuacja stadniny zaczęła się troszeczkę stabilizować – mówi Mariusz Filipiuk, starosta powiatu bialskiego.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *