Dni Białej Podlaskiej. Jakie zaplanowano atrakcje?

Dni Białej Podlaskiej. Jakie zaplanowano atrakcje? 16

Dni Białej Podlaskiej rozpoczną się już za nieco ponad tydzień. W sobotę i niedzielę w Parku Radziwiłłowskim na mieszkańców czeka masa atrakcji. Będą koncerty, coś dla najmłodszych, a także popołudnie z humorem.

W programie pierwszego dnia (1 czerwca) znalazły się przede wszystkim koncerty, które rozpoczną się o godzinie 17. Na scenie zobaczymy m.in. zespół Blue Rain, który istnieje już od ponad siedmiu lat. W ich wykonaniu możemy usłyszeć zarówno tradycyjnego bluesa, hard rockowe riffy, jak i nastrojowe ballady. Liderem siedmioosobowego składu jest charyzmatyczny Dariusz „Sidor” Sidorczuk, wokalista, autor tekstów i muzyki większości utworów, grający także na harmonijce ustnej i jednej z trzech gitar w grupie. O solidne gitarowe brzmienie dbają również Piotr Mincewicz oraz Marek Maliszewski. Zespół tworzą także Mirosław „Wiking” Żywicki i jego gitara basowa, a także Mariusz „Kudłaty” Wojewoda, który gra na perkusji. Całość uzupełniają instrumenty klawiszowe, za którymi zasiada Mateusz Kuligowski. Ponadto w chórkach oraz w utworach można usłyszeć śpiew Magdaleny Bahonko.

Podczas imprezy o godzinie 18 zagra również grupa Teren C, która wykonuje przede wszystkim własne utwory w klimacie country.  Skład grupy tworzą Katarzyna Bednarek (śpiew), Tomasz Połeć (wokal, banjo), Jakub Kamiński (gitara solowa), Janusz Frychel (gitara basowa) oraz Daniel Klemczak (perkusja).

O 20 nieco starszych widzów ucieszy obecność Andrzeja Rybińskiego, łódzkiego wokalisty, gitarzysty i kompozytora. Na scenie działa od 1965 roku. W 1971 roku wraz z żoną Elizą Grochowiecką oraz Zbigniewem Hołdysem założył własną grupę „Andrzej i Eliza”, która wydała cztery albumy. Andrzej Rybiński ma na koncie też siedem płyt solowych oraz całą listę występów gościnnych. Śpiewał m.in. ze Zdzisławą Sośnicką czy Bożeną Dykiel.

Główną atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu Kombii. Rozpocznie się o godzinie 21.30. Grupa pop-rockowa ma na koncie kilka albumów, spośród których dwa posiadają certyfikat platynowej płyty, a jeden złotej. Zespół działa od 2003 roku i tworzą go Grzegorz Skawiński (gitara, śpiew), Waldemar Tkaczyk (gitara basowa), Adam Tkaczyk (perkusja) oraz Wojciech Horny (instrumenty klawiszowe).

Kolejny dzień (2 czerwca) będzie nie lada atrakcją dla dzieci i młodzieży. Od godziny 11.30 będzie trwało m.in. wspólne czytanie z prezydentem miasta Michałem Litwiniukiem przy Bibliotece „Barwnej”. W programie znalazł się również „Piastuś”, czyli Festiwal Piosenki Dziecięcej. Zaplanowano go na 12.

Prawdziwą gratką będzie koncert młodego wokalisty Dawida Kwiatkowskiego, który m.in. zasiadał w jury programu The Voice Kids. To pod jego skrzydłami znalazła się bialczanka Zuzanna Janik. Kwiatkowski jest piosenkarzem i autorem tekstów, a na swoim koncie ma m.in. Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Kwiatkowski pojawi się na scenie o godzinie 15.

Podczas miejskiego festynu nie zabraknie też masy humoru, o którą zadbają znany i lubiany Grzegorz Halama, a także Kabaret Smile. Program artystyczny Halamy rozpocznie się o 18. Półtorej godziny później sceną zawładnie Smile.

Dni Białej Podlaskiej. Jakie zaplanowano atrakcje? 18

ZOBACZ TAKŻE: Fotorelacja z ubiegłorocznych Dni Białej Podlaskiej

ZOBACZ TAKŻE: Dni Białej Podlaskiej – Kabareton

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *