Do Białej Podlaskiej płyną kolejne pieniądze. Zrewitalizują zdegradowane tereny

Do Białej Podlaskiej płyną kolejne pieniądze. Zrewitalizują zdegradowane tereny 15

Samorząd Białej Podlaskiej podpisał dzisiaj umowę w ramach projektów pozakonkursowych na odnowę przestrzeni miejskiej. Chodzi o projekty Białej Podlaskiej, których łączna wartość wynosi prawie 21,5 mln zł.

Na spotkaniu w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie umowy podpisali: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

– Wierzę, że dzięki tym środkom miasta będą się nadal rozwijały i ożywią tereny zrewitalizowane. Mam tu na myśli nie tylko infrastrukturę, ale także kwestie społeczne. – mówił Marszałek.

„Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych” to nazwa projektu, dzięki któremu będzie możliwa m.in. przebudowa i remonty kilku budynków na terenie miasta. Dzięki podpisanej umowie obiekty otrzymają nowe przeznaczenie, powstanie przedszkole samorządowe, rodzinny dom dziecka, Bialskie Centrum Kultury oraz miejsce spotkań i działań z zakresu kultury i włączenia społecznego. Dodatkowo w ramach projektu w Białej Podlaskiej powstanie hala targowa, zostanie zmodernizowana infrastruktura placu targowego u zbiegu ulic Wąskiej i Przechodniej. Mieszkańcy miasta będą mogli także liczyć na nowe przestrzenie publiczne.- Podpisana umowa stanowi możliwość rozwoju Białej Podlaskiej, zwłaszcza w podniesieniu świadczonych usług społecznych. Zrewitalizowany będzie obszar tzw. za Sasem, Poprawiony będzie tam m.in. układ komunikacyjny. Stworzymy nowe przedszkole – wymienia Michał Litwiniuk.

Łącznie w ramach realizacji projektu objętych zostanie 6 obiektów infrastruktury na obszarach miejskich o łącznej powierzchni 2,9 ha. Całkowita wartość projektu
to ponad 21,5 mln zł (wsparcie z EFRR to ponad 17,5 mln zł).

Do Białej Podlaskiej płyną kolejne pieniądze. Zrewitalizują zdegradowane tereny 16

Udostępnij!

Komentarze: 14

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Znowu Pan Michał Trzaskowski korzysta z pomocy wrednej pisowskiej władzy. Będzie miał honor kiedy nie będzie tego przypisywał sobie.

 2. A co z placem Szkolny Dwór usytuowanym w centrum miasta? Powiedzieć,źe jest zapyziały, to mało powiedzieć .Kiedy doczeka się odpowiedniej nawierzchni i stosownego przeznaczenia? Źenującym jest fakt,źe w latach 60-tych ubiegłego stulecia przyzwoiciej wyglądał niź obecnie.Tym bardziej mi przykro z powodu rażącego, wieloletniego zaniedbania,źe tam pod nr 24 urodziłem się 71 lat temu.Pozdrawiam wszystkich kochających Białą Podlaskę–mieszkaniec Legnicy.

 3. Do mieszkańca Legnicy. Mieszka Pan daleko od Białej Podlaskiej. Pewnie z tego powodu nie doszły informacje, że ten teren ma szczególnych właścicieli. Sprawa jest bardzo wrażliwa i delikatna. Jeżeli urodził się Pan 71 lat temu, to powinien Pan słyszeć, kto przed II wojną zajmował część naszego miasta, „nasze ulice cudze kamienice”????

 4. Ile kosztowała akcja rozdawania maseczek, bo ja otrzymałam same felerne, tym samym nieprzydarne; za krótkie zauszniki .Pozdrawiam

 5. Ile kosztowała akcja rozdawania maseczek, bo ja otrzymałam same felerne, tym samym nieprzydarne; za krótkie zauszniki .Pozdrawiam

  1. Znając obłudę rządzących Białą, to będzie przedstawiane jako ich sukces. PS. wolę tych, którzy nie zwą się socjalistami (PiS, Lewica) i populistami (PO, PSL, Hołownia).

 6. Brawo Panie prezydencie Litwiniuk pod Pana rzadami Powiat Bialski kwitnie i pieknieje.. wywiązuje się Pan z obietnic, widać że świetny z Pana gospodarz.brawo Dziękujemy odwdzieczymy się przy urnach

  1. To PiSowski wojewoda i Marszałek Sejmiku Lubelskiego przydzielają Białej fundusze docelowo, bez tego prezydent Litwiniuk byłby goły i wesoły.

 7. Dlaczego firma która „wygrała” przetarg nic nie robi na Witoroskiej … czeka aż tunel zgnije ?!?!?!? Zimą nic nie robili bo zimy nie było a teraz co im stoi na przeszkodzie ??? Niech się nie tłumaczą że wirus bo w innych miastach na budowach normalnie ludzie pracują !!!!