Dobre, bo bialskie. Powiat docenił i nagrodził

DSC_3289
fot. Ada Sałamacha

Po raz kolejny rozdano statuetki i innego rodzaju wyróżnienia tym, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju powiatu bialskiego oraz zaangażowali się w jego promocję. Uroczysta gala „Dobre, bo bialskie” odbywa się nieprzerwanie od 2000 roku.

Wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom, instytucjom państwowym i samorządowym oraz osobom fizycznym. Mogą je otrzymać także jednostki samorządu terytorialnego, organizacje społeczne i zawodowe, a także inne podmioty, które całokształtem swojej działalności zaangażowały się w to, by sprawić, że powiat staje się coraz lepszy.

Jednym z wyróżnień było wyłonienie lidera samorządności. Na ten tytuł w tym roku zasłużyła gmina Międzyrzec Podlaski. Wyróżniła się ona rekordową wartością pozyskanych środków finansowych z instytucji zewnętrznych. Gmina zainwestowała około 24 mln zł.

W ubiegłym roku wybudowano tam ponad 3 km sieci kanalizacyjnej, wyremontowano ponad 5 km dróg gminnych, a także dobudowano liczne odcinki dróg powiatowych. Oddano też do użytku pierwsze gminne przedszkole w Rzeczycy. Obecnie przy szkole w Rogoźnicy trwa budowa pierwszej w województwie hali sportowej tworzonej w technologii pasywnej.

Ponadto statuetki  „Dobre, bo bialskie” otrzymały firmy P.H.U „Farmer” Szczepana Wojdata z Rokitna, usługi gastronomiczne „Diana” Mirosławy Ładniak z Porosiuk, a także Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim. Wyróżniono także Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia.

Tego dnia wręczone zostały również medale „Zasłużonym dla Powiatu Bialskiego”. Otrzymali je Akademia Taekwon-do „Virtus” na czele z prezesem Arturem Romaniukiem, Jan Brodawka – właściciel Zakładu Mięsnego „Karol” w Strzakłach, Anna Dejneko – właścicielka „Doliny Bugu” w Kodniu, Artur Grzyb – dyrektor LO w Międzyrzecu Podlaskim i Mariusz Jakubiak – właściciel firmy Agro-Handel w Polubiczach Wiejskich.

Tytuły zasłużonych powędrowały także do Zofii Nuszczyk – sołtys wsi Dubica Górna, Grzegorza Pietrusika – komendanta KMP w Białej Podlaskiej, Zenona Śledzia – właściciela Zakładu Instalatorstwa Sanitarnego w Białej Podlaskiej oraz Pawła Trochimiuka – dyrektora Spółki Furora LiQuid.

Imprezę uświetnili artyści z Agencji Artystycznej „Impressja” w Koszycach Wielkich. Na fortepianie zagrała Joanna Błażej-Łukasik, na altówce Paweł Łukasik, natomiast na kontrabasie Artur Łukasik. Wokaliści to Joanna Kurek i Dawid Mik.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *