Docenieni za osiągnięcia sportowe

DSC_1461

W zeszłym tygodniu w Międzyrzecu Podlaskim miało miejsce niecodzienne wydarzenie – gala z ogłoszeniem wyników plebiscytu Sportowy Wawrzyn 2017. Pomysłodawcą konkursu oraz gospodarzem imprezy był burmistrz miasta Zbigniew Kot.

Plebiscyt dotyczył osiągnięć sportowych uzyskanych w 2017 roku i był prowadzony w dwóch etapach: złożeniu wniosków oraz głosowaniu internetowym, w którym wzięło udział ponad 700 osób. Zgłaszać kandydatów można było w kategoriach: zawodnik, drużyna, trener i działacz sportowy.

W kategorii „zawodnik” pierwsze miejsce zdobył Mateusz Skrzat – mistrz świata w trójboju siłowym, oraz rekordzista Europy w kategorii seniorów do 140 kg. W kategorii „drużyna” najwięcej głosów zdobyła drużyna siatkarska Liceum Ogólnokształcącego w Międzyrzecu Podlaskim, odnosząca w ubiegłym roku liczne sukcesy pod opieką pani Jolanty Czopińskiej.

W kategorii „trener” zwyciężył Marcin Hołoweńko – trener lekkiej atletyki i nauczyciel wychowania fizycznego. Laureatem kategorii „działacz sportowy” został natomiast Tadeusz Żechowski, kierownik piłkarskiej drużyny seniorów i wieloletni działacz klubu Huragan Międzyrzec. Wszyscy zwycięzcy otrzymali statuetki oraz dyplomy od burmistrza miasta.

Tegoroczna gala przewidywała także występ gościa specjalnego. Eryk Waszczuk, młody i utalentowany wokalista świeżo po przygodzie z programem telewizyjnym The Voice Kids, zaprezentował dwa utwory – w tym także „When a Man Loves a Woman”, którym wcześniej podbił serca widzów z całej Polski oglądających talent show. Bezpośrednio po tym głos zabrał burmistrz, który wyszedł z luźną propozycją zorganizowania plebiscytu również w dziedzinie kultury.