Docenili starania społeczników (GALERIA)

Docenili starania społeczników (GALERIA) 15

Bez wątpienia koncert noworoczny to jedno z ważniejszych wydarzeń społeczno-kulturalnych organizowanych w nadbużańskim miasteczku. Co roku w tym dniu nagradzani są mieszkańcy, organizacje, firmy, a także instytucje.

Jedenasta edycja Koncertu Noworocznego odbył się w minioną niedzielę w hali Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. Co roku wydarzenie gromadzi szeroko zebraną lokalną społeczność. Tak było również tym razem.

– Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Rozwoju Miasta Terespol, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz nas jako gminy miejskiej Terespol. Ideą tego koncertu jest wręczenie dwóch nagród. Jedna z nich jest bezpośrednio przyznawana przez kapitułę zasłużonemu dla Miasta Terespol – mówi burmistrz Jacek Danieluk. – Dodatkowo stowarzyszenie wręcza nagrodę za przedsięwzięcie roku. Nie ważne czy jest to inwestycja zrealizowana przez instytucję prywatną, czy przez miasto.

Statuetka „Zasłużony dla Miasta Terespol” jest nagrodą burmistrza przyznawana przez odpowiednio wybraną kapitułę. W tym przypadku nie są brane pod uwagę żadne dziedziny czy kategorie. Może ją otrzymać zarówno osoba indywidualna, ale także grupa osób, która znacząco udzielała się w kulturze, sporcie czy działalności społecznej. W tym roku te zaszczytne wyróżnienie powędrowało do biegaczki Izabeli Trzaskalskiej. Niestety Izabela nie mogła osobiście odebrać nagrody, jednak zrobił to za nią jej brat Grzegorz.

Izabela na co dzień biega w Terespolu. To tutaj ma swoje ścieżki biegowe. Biega bez względu na pogodę w myśl hasła „nie ma słabych warunków – są tylko słabe charaktery”. Swoją przygodę z bieganiem zaczęła w 1996 roku. Swoje największe sukcesy osiągnęła jako seniorka. Zdobyła medale Mistrzostw Polski. W 2017 roku była reprezentantką kraju w maratonie podczas Mistrzostw Świata w Londynie. Śmiało można rzec, że Izabela sprostała życiowemu wyzwaniu.

Dodatkowo wyróżniono również Adama Krzeskiego, aktualnie mieszkającego w Siedlcach. Z zamiłowania jest on kolekcjonerem i pasjonatem historii. Przez wiele lat prowadził Muzeum Kolejnictwa w Siedlcach. Adam Krzeski podjął bardzo ważną życiową decyzję. Swoje zbiory związane z historią kolejnictwa postanowił przekazać dla Koła Miłośników Fortyfikacji i Historii, które opiekuje się terespolską prochownią.

Podczas koncertu wręczono także nagrodę za przedsięwzięcie roku. Za najlepszą inwestycję uznano termomodernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Terespolu.

Skoro był to koncert, nie mogło zabraknąć również dobrej muzyki. Na scenie zaprezentowali się goście z Brześcia. Wystąpił zespół Kuraż Bambej w towarzystwie Mariny Żytniewy. Po energicznym trio przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, którą była Kasia Dereń, wokalistka znana z programu The Voice of Poland. Wraz z Kasią na scenie pojawił się Piotr Walicki, który na co dzień gra w zespole LemON.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *