Dodatkowe środki szansą na skrócenie kolejek

Dodatkowe środki szansą na skrócenie kolejek 16

Lubelski Oddział NFZ przeznaczył dodatkowe środki na operacje zaćmy i endoprotez. To szansa na skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi.

Do szpitali z województwa lubelskiego trafi 2,4 mln zł na leczenie zaćmy oraz 5 mln na operacje wymiany stawów kolanowego i biodrowego.Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej otrzyma dodatkowe środki w wysokości prawie 400 tys. zł na zabiegi zaćmy, oraz ponad 200 tys. zł na zabiegi endoprotez. W bialskim szpitalu czas oczekiwania na zabiegi endoprotez wynosi ok. 20 dni w stanie pilnym, zaś w stanie stabilnym – ok. 1,5 roku. Czas oczekiwania na zabieg w porównaniu do innych placówek jest krótki.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej wyszedł także z inicjatywą organizacji „Białych Niedziel Ortopedycznych”. Są to wyznaczone dni w miejscowościach powiatu bialskiego, podczas których pacjenci mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i kwalifikacji do zabiegów endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego. Szczegółowe informacje na temat  można znaleźć na stronie internetowej placówki.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *