Doskonały finisz sezonu futbolistek

Zawodniczki AZS PSW udanie zakończyły sezon ligowy Ekstraligi. Pewne utrzymania akademiczki nie miały problemów z pokonaniem ostatniego w tabeli Unifreeze Górzno.

Bialczanki pomimo porażki  w ostatnim spotkaniu z Mitechem w Żywcu mogły cieszyć się z utrzymania ligowego bytu. Wpływ na to miały przegrane Sportowej Czwórki Radom oraz właśnie Unifreeze, który wysoko uległ AZS Wrocław. W przypadku porażki w starciu zaplanowanym na 28 maja jedyne co groziło podopiecznym Michała Kwietnia to spadek na bezpieczne dziesiąte miejsce w tabeli.

Bialskie zawodniczki rozpoczęły mecz bez presji i już w drugiej minucie wyszły na prowadzenie. Dominika Gąsieniec wykorzystała nieporozumienie w szeregach obronnych górznianek i mocnym strzałem otworzyła wynik spotkania. Ambitne przyjezdne wyrównały klika minut później. Klaudia Gocel źle przyjęła sobie piłkę na dziesiątym metrze do której dopadła Dominika Kopińska. Golkiperka gospodyń próbowała ratować sytuację, ale jej interwencja była spóźniona i sfaulowała górzniankę. Sama poszkodowana pewnie wykonała „jedenastkę” posyłając silny strzał w środek bramki.

W 15 minucie akademiczki znowu prowadziły, kiedy Elżbieta Edel silnym strzałem z dystansu pokonała bramkarkę ekipy z Górzna. Bialczanki nie rezygnowały z ataków i po pół godziny gry było już 3:1. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystała Klaudia Płoska mierzonym strzałem głową.

Stałe fragmenty gry były bardzo skuteczną bronią akademiczek w sobotnim spotkaniu. W tuż przed przerwą po centrze z rzutu rożnego Elżbieta Gocel wykorzystała zamieszanie podbramkowe zdobywając swojego drugiego gola. Bramkarka Unifreeze nie miała szans na skuteczną interwencję, gdyż tor lotu piłki zmieniła jeszcze defensorka gościń. Kilka minut zabrzmiał gwizdek kończący pierwszą połowę.

W drugiej połowie bialskie futbolistki nie forsowały już tak tempa gry, spokojnie kontrolując wydarzenia na boisku. Gdy wydawało się, że ostatni mecz sezonu zakończy się wynikiem 5:1 jeszcze raz dała o sobie znać Dominika Gąsieniec. Prawoskrzydłowa AZS PSW doskonale wykorzystała prostopadłą piłkę i wślizgiem ustaliła wynik spotkania. Była to jubileuszowa, 250 bramka w Ekstralidze klubu z ul. Sidorskiej. Kibice bialskiej drużyny na kolejny mecz ligowy bialczanek będę musieli poczekać aż do sierpnia.

AZS PSW Biała Podlaska vs Unifreeze Górzno 5:1 (4:1) Gąsieniec 2′, 90′, Edel 15′, 41′, Płoska 30′ – Kopińska 6’

AZS PSW: Gocel – Sosnowska, Michalska, Edel, Bosak, Wołos, Kuciewicz, Gąsieniec, Mikołajczak, Płoska, Dranouskaya.

Unifreeze: Ozimek – Żakiewicz, Jeleń, Szymczak, Rysiewska, Grochowska, Kmieciak, Hossa, Garbowska, Bała, Kopińska.

Sędziowała: A. Adamska