Doskonały sezon tancerzy „Kontry”

46975339_2082519538457478_1862172380730753024_n

Tancerze z bialskiej szkoły „Kontra” sezon 2018/2019 z pewnością mogą uznać za udany. Artyści odnoszą sukces za sukcesem. Stuosobowa ekipa regularnie bierze udział w ogólnopolskich festiwalach, z których wraca z imponującą ilością nagród.

W 2018 roku tancerze stawali na podium łącznie 104 razy, a także dwukrotnie odebrali nagrody specjalne za choreografie. Dzięki temu szkoła uzyskała miano najczęściej nagradzanej placówki tanecznej w województwie lubelskim.

– Wszystko pozwala wróżyć, że rok 2019 również może zamknąć się okrągłą sumą stanięć na najwyższych stopniach podium, ponieważ w tym momencie tancerze mają na swoim koncie równe 80 nagród na podium i cztery specjalne – mówi Dorota Kowalczyk ze Szkoły Tańca „Kontra”. Grupa zdobyła je na ośmiu turniejach ogólnopolskich. Na tym nie koniec, bo jeszcze w tym miesiącu artyści wezmą udział w trzech dodatkowych konkursach.

Do największych sukcesów Kontry można zaliczyć m.in. Ogólnopolski Festiwal „Taneczne Inspiracje” w Biłgoraju , gdzie startując z trzema choreografiami, zdobyli aż pięć nagród – w tym dwie specjalne od głównego sponsora i od wójta gminy Biłgoraj. Z kolei w Warszawie podczas Ogólnopolskiego Turnieju „Zakręceni na Taniec” stawali na podium aż 19 razy. W Ogólnopolskim Turnieju „FAZA” w Starych Babicach zdobyli medalowe miejsca aż 14 razy, 13 razy w Nowym Dworze Mazowieckim, a 11 razy pochylali głowy po medale na Ogólnopolskim Turnieju Mazovia Freestyle Cup w Ząbkach.

Niebywałym osiągnięciem tancerzy jest aż dziesięciokrotne nagrodzenie ich choreografii na 46. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Wasilkowie k. Białegostoku. Soliści, duety i mini formacje zostały docenione przez pięcioosobowe jury. W trzydniowych tanecznych zmaganiach wzięli udział ekipy z całego kraju oraz zza granicy.

W tym sezonie Kontra działa również w Międzyrzecu Podlaskim. Tamtejszym ekipom udało się dwukrotnie wywalczyć drugie miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Warszawie, choć nad techniką taneczną pracują zaledwie od września.

– Szkoła Tańca KONTRA uczy dzieci i młodzież od trzeciego roku życia. Górnej granicy wieku nie podają, bo twierdzą, że taniec nie ma metryki, co dowodzą swoją najstarszą grupą: Kontrą Plus – wyjaśnia Dorota Kowalczyk. – Grupa pasjonatów tańca w wieku powyżej 25 roku życia już trzykrotnie została uhonorowana pierwszym miejscem na ogólnopolskich turniejach w Bydgoszczy, w Radzyniu i w Starych Babicach – dodaje.

Aktualnie placówka prowadzi nabór do swoich grup, zarówno początkujących jak i turniejowych. Tancerze pracują nad choreografiami formacyjnymi, mini formacjami, duetami oraz solówkami. Wszystkie te układy wykonywane są w technikach jazzu, modernu, contemporary, a także dance show.

Każdą z tegorocznych, tak licznie nagradzanych choreografii będzie można zobaczyć na Gali Finałowej, które odbędzie się w środę (19 czerwca) o godzinie 18 w hali sportowej SP nr 5 w Białej Podlaskiej.